39» bleem in samenhang met de zich ontwikkelende luchtfotografie in de schalen i 2000 k i 12000. Voorbeelden van luchtopneming bij bewolkte hemel in de Sovjet-unie en daarbuiten. Op grond van een analyse van meteorologische gegevens wordt de gevolg trekking gemaakt, dat de totale opnemingstijd bij goed gebruik van de bewolkte hemel meervoudig kan worden verlengd. Berichten Kadaster en Hypotheken Koninklijke onderscheidingen. Benoemd tot officier in de orde van Oranje- Nassau de hoofdlandmeter A W. Poortman te Alkmaar r.d. en de hoofd landmeter Mej. M. E. Nottelman te Almelo l.d. Eervol ontslagen m.i.v. 31 december 1965 de hoofdlandmeter A Ir. L. J. Ragut te Zwolle. Benoemd m.i.v. 1 augustus 1965 tot hoofdlandmeter de landmeter ie klasse Ir. J. M. N. van Drogenbroek te Zwolle l.d. De Berichten op blz. 271 kunnen worden aangevuld met de volgende data: het eervol ontslag van Ir. R. Lunshof is ingegaan op 30 september 1965, dat van de heer G. C. ter Beeke op 30 november 1965, terwijl de verplaatsing van de heer D. Molengraaf op 1 juni 1965 is ingegaan. Technische Hogeschool te Delft Bevorderd m.i.v. 1 juli 1965 tot wetenschappelijk medewerker ie klasse: Ir. M. J. M. Bogaerts en Ir. G. J. Husti. Benoemd m.i.v. 1 september 1965 tot buitengewoon lector om onderwijs te geven in de landhuishoudkunde: Dr. ir. A. Maris (rectificatie). Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde Het bestuur is thans als volgt samengesteld: Ir. A. H. van der Most (voorzitter), Ir. M. H. C. Lodewijks, Slotlaan 11, Ulvenhout secretaris Ir. R. S. Dijkstra (penningmeester) en Ir. G. C. Dogterom (lid). Rectificatie Op blz. 316, regel 7 en 6 v.o. staat A 2785 ged.; dit moet zijn: 9/358. Op blz. 328, regel 11 v.b. staat Groot; dit moet zijn: De Groot. Académie hongroise des sciences Van 14 tot 20 april 1966 zal te Boedapest plaats vinden een „Conférence Internationale géodésique concernant la technique des mesures et les questions d'instruments", een en ander onder auspiciën van de A.I.G. en de U.G.G.I. Aanmelding vóór 1 januari 1966 bij de secretaris van de N.L.F., Abt Ludolfweg 4, De Bilt. Krantenbericht Op een te AddisAbeba gehouden landmetingsconferentie is besloten een gemeenschappelijk Afrikaans centrum voor landmeting en kaartering te stichten. Elf Afrikaanse landen zijn kandidaat om dit nieuwe centrum te huisvesten. De conferentie heeft uit verschillende niet-Afrikaanse landen, onder andere Nederland, toezegging van steun ontvangen. Het Vaderland, 10-7-1965. Ontbrekende bladzijden In enige exemplaren van het augustus-nummer van de lopende jaargang ontbreken de bladzijden 233 t/m 248, tengevolge van een tekortkoming bij het brocheren. Lezers die dit hebben geconstateerd, zullen alsnog in het bezit van het ontbrekende worden gesteld, indien zij daartoe vóór 15 december a.s. even een berichtje geven aan de redacteur-administrateur. 15 november 1965 H. L. v. G.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1965 | | pagina 52