97 werden bedragen genoemd van een centimeter op 10 kilometer. Bergstrand heeft met de geodimeter onder zeer gunstige om standigheden een afstand van 50 km kunnen meten met een ge schatte nauwkeurigheid van 5 cm [35]. 7. Voorgestelde resolutie Aan het eind van het symposium werden drie resoluties voor gesteld, die betrekking hadden op a. Het onderzoek naar toepassingen van lasers. b. De bepaling van de brekingsindex van de lucht over de licht- (radio-)weg met behulp van de dispersie van de lucht. c. Het opzetten en bestuderen van testnetten ten behoeve van elektronische afstandmeting. 8. Voordrachten gehouden op het symposium De nummers, de titels en de auteurs komen overeen met de officiële aan duidingen. Alleen de voordrachten die zijn aangekondigd en gehouden, staan in de volgende tabel. [2] S. A. Yaskowich (Geodetic Survey of Canada). Tellurometer Zero Error. [3] K. Rinner (Graz). E.D.M.-Research in Austria. [5] J. C. Owens, P. L. Bender (NBS, Boulder, Colorado). Multiple Wavelength Optical Distance Measurements. [6] D. V. Connell. Hilger Watts' Mekometer. [7] H. Grosse (West Duitsland). Geodimeter 2A measurements in Base Extension Nets. [8] K. D. Froome, R. H. Bradsell (National Physical Lab. England). Distance measurement by means of a modulated light beam yet in dependent of the speed of light. [9] D. Blumfield (Elliott Bros, Londen). Phase-modulated Alignment Interferometer. [10] K. D. Harris (G. and E. Bradley Ltd., Londen). Progress in the application of Lasers to Distance Measurement. [12] S. E. Smathers, A. C. Poling, R. Tomlinson, H. S. Boyne (Coast and Geodetic Survey, Verenigde Staten). Experiments with Lasers in the Measurement of Precise Distances. [14] M. R. Richards (Ordnance Survey). Multiple meteorological obser vations applied to microwave distance measurements. [15] K. Poder, O. B. Anderson (Kopenhagen). Microwave Reflection Problems. [16] J. Saastemoinen (Nat. Research Council, Canada). On the Path Curvature of Electromagnetic Waves. [18] K. Nottarp (Frankfurt). Some Results of Microwave Refraction measurements over snow and sand fields. [20] M. C. Thompson Jr., L. E. Wood (Centr. Radio Propagation Lab., Boulder, Colorado). The Use of Atmospheric Dispersion for Refraction Correction of Optical Distance Measurements. [21] M. J. Pappas. Electronic airborn systems (Shiran, J. C. de Munck). [22] G. C. Weiffenbach (John Hopkins Un., Verenigde Staten). Tropo- spheric and Ionospheric Propagation Effects on Satellite Radio Doppler Geodesy. [23] F. I.. Culley (Army Map Service). Radio Ranging on Artificial Earth Satellites. [24] N. J. D. Prescott (Military Survey, England). Experiences with Secor Planning and Data Reduction.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1966 | | pagina 51