RECHT EN ADMINISTRATIE Literatuuroverzicht Dit werkje wil geen kritische beschouwing over de Pachtwet zijn, maar Mr. Lamers heeft getracht en is hier naar mijn mening ook grotendeels in geslaagd een voor de leek begrijpelijke uitleg van de dikwijls moeilijke bepalingen van de Pachtwet 1958 te geven. Gezien dit doel missen we in dit boekje een historische beschou wing over het pachtrecht, hetgeen te betreuren is, want de ont wikkeling van dit recht is interessant genoeg om er iets van te weten. Verder mis ik in dit boekje een uiteenzetting van de twee in stanties, die op dit gebied werkzaam zijn, de pachtkamer van het kantongerecht cn de grondkamer. Wel vermeldt de schrijver voor elk geval tot wie de betrokkene zich moet wenden, maar dat hier sprake is van twee totaal verschillende instanties, ieder met een eigen werkterrein, komt niet geheel uit de verf. Behandeld worden o.m. het begrip pacht, het totstandkomen van de pachtovereenkomst, de duur en de verlenging van de pacht overeenkomst, het voorkeursrecht van de pachter, schadevergoeding en schadeloosstelling bij niet-verlenging c.q. ontbinding van de pachtovereenkomst enz. De inhoud van enkele artikelen is dermate gecompliceerd dat het zelfs Mr. Lamers niet is gelukt een eenvoudige toelichting te geven; evenwel, in verreweg de meeste gevallen is de schrijver er in geslaagd zijn lezers de moeilijke stof op prettige wijze en in eenvou dige bewoordingen te verklaren. Stelt men dan ook geen hogere eisen dan een duidelijke toelichting te ontvangen op de bepalingen van de Pachtwet, dan is dit boekje ten zeerste in uw aandacht aanbevolen. A.G. De Pachtwet, 4e druk, door Mr. P. H. J. Lameis. Uitgave van de Limburgse Land- en Tuinbouwbond te Roermond. 60 blz. Prijs f 2,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1966 | | pagina 56