Geodetische Studiedag 109 van de kadastrale boekhouding), Mr. K. F. Berretty (Terugblik op de studie-opdracht aan de onderwerkgroep i van de werkgroep landmeet kundige en administratieve techniek en organisatie), Ir. J. Wolthuis (Samenwerking van de landmeetkundige dienst van het kadaster met andere landmeetkundige diensten), Th. C. B. van Voorst Ing. (Samenwerking van de landmeetkundige dienst van het kadaster met andere landmeetkundige diensten), Ir. A. J. Wytema (Neerslag van het beraad over de in onderwerk groep 3 besproken onderwerpen) en Ir. H. van den Berg (Rijksdriehoeks meting en hoofdpuntennet). Na de middag werd een groot aantal tevoren schriftelijk ingediende vragen beantwoord door een forum bestaande uit de inleiders en de heren Prof. ir. W. Baarda, Prof. ir. A. J. van der Weele en Prof. ir. G. F. Witt. Aan het slot van deze goed geslaagde bijeenkomst, waaraan werd deelgenomen door een zeer groot aantal beoefenaars van de landmeetkunde in ons land, gaf Prof. ir. W. Baarda, voorzitter van de technische werkgroep van de Staats commissie, in een indrukwekkende slotbeschouwing getiteld „Schimmenspel en maatschappij", een overzicht van de problematiek waarvoor de Staats commissie was gesteld en de wijze waarop met name door de technische werkgroep de materie was aangepakt en uitgewerkt. Zowel de beschouwingen van de inleiders als het verslag van de discussies en de voordracht van Prof. Baarda werden in de vorm van speciale publika- ties aan alle abonnees van het Tijdschrift toegezonden. Na afloop van de gemeenschappelijke bijeenkomst werd een huishoudelijke vergadering van de Federatie gehouden in de boven-foyer van Musis Sacrum. Voor het verslag van deze vergadering, waaruit tevens een beeld wordt verkregen van de overige activiteiten van de Federatie in het verslagjaar, wordt verwezen naar het Tijdschrift, jg. 1966, blz. 23. Op 22 en 23 december 1965 werden vier N.L.F.-werkgroepen geïnstalleerd door de voorzitter en de secretaris. Onmiddellijk na de installatie hield iedere werkgroep zijn eerste werkvergadering. De werkgroep bedrijfsleer 1 (Per- soneelsaspecten) heeft 8 deelnemers. Als voorzitter en secretaris werden gekozen resp. Ir. S. Rienstra en F. W. Avenarius. De werkgroep bedrijfs leer II (economische en organisatorische aspecten) telt 11 leden. Als voor zitter en secretaris zullen optreden resp. Ir. I. P. Toussaint en Ir. G. Jacobs. Voor de werkgroep elektronische afstandmeting meldden zich 9 deelnemers aan. Hier werden tot voorzitter en secretaris gekozen resp. Ir. J. G. Janssen en Ir. G. C. van Wijnbergen. De werkgroep deformatie- en andere tech nische metingen heeft 10 leden; als voorzitter en secretaris zullen hier fungeren resp. Prof. H. A. Brouwer en Ir. G. Bakker. De Secretaris van de N.L.F., Ir. D. van der Wulp Op vrijdag 20 mei 1966 wordt in de nieuwe Aula van de Technische Hoge school te Delft een studiedag gehouden over het onderwerp „Een vergelijkend onderzoek tussen de meetlijnenmethode en de voerstraalmethode in vlak land (proef Suawoude- Dinther)". Programma 10.00 uur Ontvangst. 10.30 uur Opening door de voorzitter Prof. ir. A. J. van der Weele. 10.35 uur Inleiding van het onderwerp door Prof. ir. G. F. Witt. 11.00 uur Ir. G. Jacobs: „Werkzaamheden en ervaringen bij de terrein metingen in Suawoude". 11.45 uur Ir- M. J. M. Bogaerts: „Resultaten van nauwkeurigheidsonder- zoek".

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1966 | | pagina 63