Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde 221 Op de tentoonstelling heeft Jenoptik een nieuwe theodoliet, de Theo 003 geïntroduceerd, die is bedoeld voor ie orde (astronomische) metingen. De tweede as van dit instrument wordt door compensatoren automatisch in horizontale stand gehouden, waardoor het gebruik van een ruiterniveau overbodig wordt. Een speciaal kijkertje is in het onderstel aangebracht; tijdens de meting blijft dit op een vast merk gericht ter controle van de pijlerdraaiing. Ir. G. J. Husti Notulen van het openbare gedeelte van de 81e Algemene Vergadering gehouden op vrijdag 8 oktober 1965 te Utrecht. Aanwezig, volgens de presentielijst, 97 leden, te weten: Allema, Avena- rius, Baarda, Van Beek, Berends, Van den Berg, Van den Berge, Van Berk, J. H. B. van Beukering, J. M. van Beukering, Bierma, Bloemena, Boer, Bonardt, Bonekamp, Bruinsma, Buiten, Dekker, Docters van Leeuwen, Doekes, G. C. Dogterom, W. A. Dogterom, Doornbos, Dijkstra, Edel, Eggen, Goinga, Govers, Van der Graaf, W. de Groot, Hennink, Henssen, Heij, Homan, Ilsen, G. Jacobs, Jasperse, Joosten, Koen, De Koning, De Koster, Van Lent, Lodewijks, Makkinga, Van Mameren, Mantel, Martel, Massink, Meiborg, Van der Molen, Van der Most, E. Muller, W. Muller, mej. M. E. Nottelman, Te Nuijl, Van Osch, Outmans, Ouwerkerk, Pieterson, Poortman, Quist, Resink, De Ridder, Rienks, Van Roermund, Rogge, Roos, Ruitenbeek, De Ruiter, G. H. M. Sanders, J. H. Sanders, E. J. Schpper, School, Schuurman, Smit, Snijder, Van der Tak, Tamminga, Terpstra, Timmerman, I. P. Toussaint, P. J. Toussaint, Ultee, Vink, Visser, W. A. van der Werff, Westerbeek, Wiersma, Wolters, D. van der Wulp, P. van der Wulp, Wytema, onleesbaar. 1. Opening. Om 13.55 uur opent de voorzitter, Ir. A. H. van der Most, de vergadering met een woord van welkom tot allen en in het bijzonder tot de buitengewone leden, merendeels oud- collega's, die met hun grote kennis en ervaring in staat zijn in de vergadering steeds een waardevolle bijdrage aan de discussie te leveren. Voorts worden bijzonder welkom geheten de heren P. M. Overbeeke en Mr. L. F. Berretty, bestuursleden van de Vereniging van Hypotheekbewaarders". De voorzitter is zeer verheugd dit te kunnen doen omdat daarmee gedemonstreerd wordt dat de belangen van de bewaarders en de landmeters samen kunnen gaan en dat in beide groeperingen gelijke problemen kunnen liggen. De voorzitter betreurt het dat van het Landmeetkundig Gezelschap Snellius geen vertegenwoordiging aanwezig is. Het contact was dit jaar niet zo groot, en vond alleen schriftelijk plaats. De laatste brief van ,,K. en L." aan het Gezelschap met betrekking tot de aanzienlijke verbetering van de aanvangssalarissen moge echter de indruk bevestigen dat de belangen van de aankomende geodeet ,,K. en L." ten zeerste ter harte gaan. Tenslotte verwelkomt de voorzitter de spreker van hedenmiddag, de heer Dr. P. Verburg, die, toen hij benaderd werd, spontaan zijn medewerking toezegde. En dit, aldus de voorzitter, ondanks het feit dat deze dag een bijzondere is en dus een excuus had kunnen vormen om de uitnodiging af te slaan. (De heer Verburg was namelijk jarig secr.). De aanwezigheid van de heer Verburg wordt daarom des te meer op prijs gesteld en er kan uit geproefd worden een bepaalde sympathie en belangstelling voor het kadaster en de kadastrale zaken, wellicht voortkomende uit de omstandig heid dat de heer Verburg deel heeft uitgemaakt van de Efficiency Commissie in zake het Kadaster, medewerking verleende aan de A.D.O.R.-cursussen, gegeven aan die functionarissen in overheidsdienst die zich een bijzondere

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1966 | | pagina 47