231 De voorzitter deelt mede dat er besprekingen zijn geweest tussen de dagelijkse besturen van N.L.F. en N.G.L. over een eventuele samenwerking bij het organiseren van regionale bijeenkomsten. Op verzoek van beide besturen hebben de heren Ir. H. L. Rogge (N.L.F.) en J. F. van Weelden (N.G.L.) de mogelijkheden van samengaan en de wijze waarop dit kan geschieden onderzocht en één en ander in een rapport vastgelegd. Na bespre king van dit rapport op de eerstvolgende hoofdbestuursvergadering zal waarschijnlijk in september a.s. een begin kunnen worden gemaakt met het gezamenlijk organiseren van deze bijeenkomsten. Officieus bestaat de samen werking op dit gebied reeds, daar in sommige districten al bijeenkomsten zijn gehouden waarbij de leden van beide verenigingen werden uitgenodigd. Op 4 en 5 november 1966 zal in Amsterdam een tweedaags congres, met dames, worden gehouden. Het wetenschappelijk gedeelte zal in het teken staan van de stedelijke planologie. Er zullen voordrachten worden gehouden over de Wet op de Ruimtelijke Ordening, Stedebouwkundig onderzoek, agglomeratie-problemen en het plan Bijlmermeer. De congrescommissie, bestaande uit de heren Ir. P. J. Bakker (voorzitter), Ir. J. Edel, Ir. J. P. Roelfzema en de secretaris, heeft reeds een voorlopig programma ontwik keld, waarmee het hoofdbestuur zich inmiddels akkoord heeft verklaard. Het jaarverslag van de secretaris wordt ongewijzigd goedgekeurd. De kascommissie, bestaande uit de heren Ir. D. C. de Bruijn en Ir. R. Pieter- son heeft schriftelijk bericht dat de boeken van de penningmeester zijn gecontroleerd en in orde bevonden. Het financieel verslag wordt goedgekeurd, waarna de penningmeester wordt gedechargeerd voor de afgelopen periode. Tot nieuwe leden van de kascommissie worden benoemd de heren Ir. R. Pieterson en Ir. B. Pot. De begroting voor het jaar 1966 wordt goedgekeurd. Prof. ir. A. J. van der Weele wordt vervolgens bij enkele kandidaat stelling en bij acclamatie herkozen als voorzitter. De redactie van het Tijdschrift, bestaande uit de heren Prof. ir. G. J. Bruins, Mr. ir. C. G. van Huls en Ir. H. L. van Gent, wordt eveneens bij acclamatie herkozen. De voorzitter bedankt de redactieleden voor het vele werk dat zij wederom in het belang van de Federatie hebben verricht. Bij de rondvraag maakt Ir. H. L. Rogge de opmerking dat in het Tijd schrift niet consequent en op dezelfde wijze aandacht wordt besteed aan de overledenen. Hij zou graag zien dat de redactie pogingen in het werk stelde om in alle gevallen een necrologie op te nemen in het Tijdschrift. De heer Van Gent antwoordt dat hij in deze de gedragslijn van zijn voor ganger heeft overgenomen. In het algemeen wordt alleen een necrologie opgenomen van leden die op het moment van overlijden nog in functie zijn. In bepaalde gevallen worden echter ook gepensioneerden op dezelfde wijze herdacht. De heer Van Gent wil overigens graag aan de wens van de heer Rogge tegemoet komen, maar vraagt daarbij dan wel-de medewerking en hulp van de leden. De vergadering spreekt zich uit voor een zo groot moge lijke volledigheid. Ir. D. C. de Bruijn komt nog even terug op het financieel overzicht over 1965. Hij vindt de post internationale verplichtingen van ca. f. 2.000. zeer hoog en vraagt zich af of deze kosten niet uit de kas van de S.O.L.C. kunnen worden bestreden. De voorzitter geeft een toelichting op de doel stelling van de S.O.L.C. Momenteel worden uit de middelen van de S.O.L.C. subsidies verleend aan jonge geodeten voor het bijwonen van internationale congressen, symposia enz. Dit is dus een doelstelling die los staat van de normale internationale verplichtingen van de N.L.F. De positie van de S.O.L.C. is overigens de laatste tijd enige malen breedvoerig besproken in het hoofdbestuur. De moeillijkheid is dat de S.O.L.C. geen inkomsten heeft, zodat over enige jaren de kas leeg zal zijn. Het hoofdbestuur zal zich tijdig moeten beraden over de wijze waarop daarna de financiële steun aan jonge geo deten, indien daaraan dan nog behoefte bestaat, moet worden gecontinueerd. Naar aanleiding van een vraag van Ir. A. Scheffer antwoordt de voor zitter dat de Nederlandse index op het internationale woordenboek spoedig gereed zal zijn. Om 17.45 uur sluit de voorzitter de vergadering.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1966 | | pagina 57