232 Beknopt verslag van de hoofdbestuursvergadering gehouden op 21 juni 1966 te Utrecht. Afwezig met kennisgeving: Commandeur Ir. W. Langeraar. De voor zitter heet de nieuwe hoofdbestuursleden Ir. W. J. Bonekamp en Ir. E. R. Bosman welkom. Het verslag van de vergadering van ii februari 1966 wordt met inacht neming van een kleine wijziging goedgekeurd. Ir. H. L. Rogge heeft verslag uitgebracht van zijn besprekingen met de heer J. F. van Weelden over de mogelijkheden van samenwerking tussen N.L.F. en N.G.L. bij het organiseren van regionale bijeenkomsten. Het hoofdbestuur constateert met voldoening dat de vooruitzichten gunstig zijn en machtigt de heer Rogge om nadere concrete plannen uit te werken, opdat in het najaar 1966 met de gezamenlijke activiteiten op dit gebied kan worden begonnen. Vooralsnog zal de bestaande districtsindeling van beide verenigingen gehandhaafd blijven. Op den duur lijkt het echter wenselijk dat de N.L.F. haar indeling aanpast aan die van het N.G.L. De huidige indelingen zijn als volgt: N.L.F.: 1. Noord (Gr., Fr., Dr.) commissaris Ir. H. H. de Groot 2. Oost (Ov„ Gld.) Ir. W. Berends 3. Centrum (Utr., N-H.) Ir. L. P. Roelfzema 4. West (Z-H.) Ir. G. L. Strang van Hees 5. Zuid (Zld., N-Br., Limb.) lr. H. L. Rogge N.G.L.: 1. Groningen (Gr., Dr.) commissaris H. Knol 2. Zwolle (Fr., Ov.) W. W. Proper W. Bloksma J. Rietveld Ing. J. F. M. van Asperen E. SCHRIKKEMA W. VAN DlJKE C. H. Stoute 3. Utrecht (Utr.) 4. Amsterdam (N-H.) 5. Eindhoven (N-Br., Limb.) 6. Arnhem (Gld.) 7. Zeeland (Zld.) 8. Rotterdam (Z-H.) Prof. A. Kruidhof zal de N.L.F. vertegenwoordigen op de vergadering van het Comité Permanent van de F.I.G., die van 7-10 september 1966 in Belgrado wordt gehouden. Uitvoerig wordt van gedachten gewisseld over het verloop van de post- academiale cursus fotogrammetrie aan de hand van enkele door de cursus leider Dr. ir. G. H. Ligterink ingediende verslagen. Besloten wordt d.m.v. een enquete de deelnemers te vragen naar hun ervaringen en eventuele suggesties. Bovendien zal het dagelijks bestuur de nodige voorbereidingen treffen voor een volgende post-academiale cursus. Als onderwerp wordt gekozen waarnemingsrekening en mathematische statistiek. Het dagelijks bestuur en de congrescommissie hebben een bespreking gehad met drie van de vier sprekers op het tweedaags congres dat op 4 en 5 november 1966 in Amsterdam wordt gehouden. Het hoofdbestuur gaat akkoord met de voorlopige plannen van de congrescommissie. Vervolgens wordt op voorstel van de voorzitter besloten een kleine commissie in het leven te roepen die tot taak krijgt het hoofdbestuur op objectieve basis te adviseren over een aantal alternatieve organisatie mogelijkheden die van toepassing zouden kunnen zijn voor het landmeet kundig verenigingsleven in ons land. Tenslotte spreekt de voorzitter enkele afscheidswoorden tot Ir. G. C. Dogterom, die voor het laatst een hoofdbestuursvergadering bijwoont. De secretaris, Ir. D. van der Wulp

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1966 | | pagina 58