269 vervolg schema Nr. vraag Vraag Nr. antwoord Antwoord Is In l231 reeds bekend neen Kan In l231 dan uit coördinaten worden berekend ja 19 ja Kunnen dus ln l2zt en ln l23i beide worden berekend ja 8 ja ja 23 Kan cf>13i worden berekend 23 ja 24 Zijn xx3 en y13 bekend 24 ja ja Opmerkingen1. Het antwoord op vraag 23 is bevestigend. Evenals bij vraag 2 moeten echter eerst een 20-tal andere vragen worden beantwoord. Daar beide processen en ook de bijbehorende vraag- en antwoord lijsten analoog zijn, zijn deze niet weergegeven. 2. Elk bevestigend antwoord heeft tot gevolg, dat de bijbeho rende berekening wordt uitgevoerd. Hoofdstuk 6: Enkele verwachtingen voor de toekomst. Inleiding Wie regelmatig gebruik maakt van de rekenautomaat of wie overweegt dat te gaan doen, ziet zich gesteld voor een aantal problemen van verschillende aard. Een van de belangrijkste problemen is ongetwijfeld, dat het gebied van de automatische rekentuigen zich zo geweldig snel ontwikkelt. Men dient gebruik te maken van de mogelijkheden van de reken automaten die vandaag ter beschikking staan. En deze mogelijk heden zijn principieel anders dan de mogelijkheden van de tafel rekenmachine. Daarom is, zoals reeds in de voorgaande hoofdstukken is weergegeven, een herontwerp van het gehele werksysteem nood zakelijk. Maar als dan het gebied van de rekenautomaten zich zo snel ontwikkelt, loopt men dan niet het gevaar dat de veranderingen die men in het gehele werksysteem aanbrengt weer binnen enkele jaren worden achterhaald? Op grond van deze overweging kan men er toe komen zo lang mogelijk te wachten met het gaan gebruiken van het automatische rekentuig. Deze politiek zou gezond zijn, ware het niet, dat het in het geheel niet te voorspellen is wanneer de ontwikkeling rustiger gaat worden. Ook tien jaar geleden was de ontwikkeling al zo snel, 20 20 21 21 22 22 2 1

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1966 | | pagina 35