287 mens grote indruk op zijn omgeving. Hoffelijkheid, vriendelijkheid en gastvrijheid waren in zijn persoon verenigd. Degenen en dat waren er velen die hij in zijn huis te Amersfoort of op zijn buitenverblijf op de Overijsselse heuvelrug ontving, maakten op geheel andere wijze kennis met zijn veelzijdigheid. Hij kon dan deskundige beschouwingen houden over aanplant en groei van loof- en naaldhout (met demonstratie tijdens de wandeling), over vele historische bijzonderheden van de streek, over flora en fauna, om daarna enthousiast bramen te gaan plukken met de jeugd. Vening Meinesz' leven werd, in het bijzonder in moeilijke perioden en gevaarvolle momenten, gedragen door zijn Christelijke geloofsovertuiging. Dan kon hij zeggen tegen zijn medewerkers: „Wij zijn in Gods hand". Uit die hand kan de dood hem niet rukken. G. J. Bruins In memoriam Ir. Th. Hemmes Op 6 september 1966 is op 61 jarige leeftijd te Breda overleden Ir. Theodoor Hemmes, landmeter van het kadaster en oud inspecteur van het kadaster in Indonesië. In 1924 kwam hij in Wageningen studeren voor landmeter bij het Indische kadaster en op 1 juni 1928 werd hij in deze functie benoemd in Batavia. Ook hij werd tijdens de bezuinigingsmaatregelen tengevolge van de malaise op wachtgeld gesteld in 1933, doch na ommekomst van buitenlands verlof in april 1935 werd hij reeds in juli van dat jaar herplaatst als landmeter. Zijn wachtgeldperiode heeft Hemmes benut om met gunstig gevolg een gedeelte van het notariaats examen af te leggen. Als reserve-officier van het K.N.I.L. werd hij als krijgsgevangene naar Japan getransporteerd. Deze periode heeft hij zonder nadelige

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1966 | | pagina 53