Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde Jaarverslag over 1965 Litteratuuroverzicht Het weten waard. Uitgave van de Hoofdafdeling Ruilverkaveling van de Kon. Ned. Heide Maatschappij. 1965. 51 blz. Op aanvrage. Evenals alle uitgaven van de K.N.H.M. maakt ook dit werkje een zeer verzorgde indruk. Uitstekend papier, prachtige foto's, typografisch prima verzorgdwat wil men nog meer. De inhoud Ook deze kan de toets der kritiek glansrijk doorstaan. Tenminste wanneer men zich niet op het standpunt stelt dat het boekje een volledig overzicht moet geven van het ruilverkavelings- werk. In dit opzicht kan men zich afvragen wat precies de bedoeling van de uitgever geweest is. Zo worden er bijv. 12 blz. besteed aan de voorbereiding van een ruilverkaveling, terwijl de uitvoering 290 de twee methoden tot uiting komt bij de verwerking van de meetgegevens. Hierbij wordt met de voerstraalmethode een aanzienlijke tijdsbesparing verkregen. De totale kosten blijken van beide methoden vrijwel even hoog te zijn. Uit de grote opkomst van de leden en ook uit de geanimeerde discussie die in de namiddag werd gehouden, menen we te mogen concluderen dat de organisatoren op een geslaagde studiedag kunnen terugzien. Ir. M. J. M. Bogaerts In het verslagjaar bestond het bestuur uit: Ir. A. H. van der Most, voorzitter; Ir. G. C. Dogterom, secretaris; Ir. R. S. Dijkstra, penning meester en W. van Berk, lid. Op de najaarsvergadering trad de heer Van Berk, reglementair niet herkiesbaar, als bestuurslid af. Tot lid van het bestuur werd gekozen Ir. M. H. C. Lodewijks die het secretariaat van Ir. G. C. Dogterom overnam. Na luttele weken moest de heer Lodewijks wegens functie verandering bedanken en was derhalve het secretariaat aan het eind van het verslagjaar vacant. Op 1 januari 1965 telde de vereniging 155 gewone en 81 buitengewone leden. Op 1 januari 1966 respectievelijk 155 en 85 gewone en buitengewone leden. Op de Algemene ledenvergadering, gehouden op 8 oktober 1965 werd in het openbare gedeelte een zeer interessante inleiding gegeven, door Dr. P. Verburg, getiteld: „Overwegingen bij de organisatie van een eventueel op te richten Rijksdienst van het Kadaster". Ook in 1965 kwam het bestuur een aantal malen voltallig bijeen, terwijl daarnaast nog vele vergaderingen en bijeenkomsten door een of meer bestuursleden werden bezocht. Door de voorzitter en de secretaris was de vereniging vertegenwoordigd in het hoofdbestuur van de NLF en in de verenigingsraad van de CHA. Van het „Orgaan" verschenen drie afleveringen, waarvan de eerste de adressen van gewone en buitengewone leden bevatte, met als bijlage voor de gewone leden een naamlijst van landmeters van het kadaster. Ten aanzien van de verenigingsstructuur bleef de ontwikkeling stilstaan. Wel kwam, via de NLF, de samenwerking met het NGL op gang. Het lid van het bestuur, Ir. G. C. Dogterom

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1966 | | pagina 56