336 Het doet mij genoegen te kunnen melden, dat, zij het na. een langdurige stagnatie (ten gevolge van de noodzakelijkheid adviezen in te winnen bij verschillende specialisten), het Nederlandse supplement nog dit jaar zal verschijnen. Dit bevat op hetzelfde formaat als het basisdeel a. een numerieke index, die in de volgorde van het basis deel de Nederlandse vertalingen geeft van de Franse termen; b. een alfabetische index van deze Nederlandse vertalingen (ca. 6700 stuks) met verwijzing naar de nummers van de Franse termen in het basisdeel. Dit supplement maakt het mogelijk uitgaande van het Nederlands te vertalen in het Frans, Duits of Engels en omgekeerd, en, als ook supplementen in andere talen zijn verschenen, eveneens van het Nederlands in bijv. het Pools en omgekeerd. Hoe dit alles moet geschieden is uiteengezet in de gebruiksaanwijzing van het basis deel. Het is duidelijk, dat pas nu het basisdeel van grote waarde ook voor Nederlandstaligen is geworden, en tevens, dat het Nederlandse supplement zonder het basisdeel van generlei waarde is. Dit supplement is een uitgave van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie, in samenwerking met de Rijkscommissie voor Geodesie. Besloten is het supplement aan alle leden van de N.L.F. die het basisdeel bezitten (of alsnog aanschaffen), gratis te verstrekken (daartoe wende men zich tot de administratie van dit tijdschrift met de verklaring, dat men het basisdeel reeds bezit) en aan alle anderen voor de prijs van f 10.(de kostprijs ligt veel hoger!), te bestellen op postrekening 369299 van de heer D. de Vries, Den Haag. Daar de oplage zeer beperkt zal zijn, doet men er verstandig aan reeds nu te bestellen. Het basisdeel (titel: Dictionnaire Multilingue de la F.I.G.) kunnen leden van de F.I.G. verkrijgen tegen de prijs van f 25. via de penningmeester van een bij de F.I.G. aangesloten nationale vereniging (voor Nederland dus de N.L.F., Ir. H. W. Rentema, Prinses Irenelaan 46, Soestdijk)voor anderen is het verkrijgbaar voor f 45.bij de uitgeverij Argus, Jan van Galenstraat 335, Amsterdam-West (giro 579820) of bij de boekhandel. Rijswijk, oktober 1966. Ir. F. Harkink 51. Deutscher Geodatentag Op woensdag 21 september j.l. vond in de Grugahalle in Essen de opening plaats van het jaarlijkse congres van de Duitse land meters. De openingstoespraken werden gehouden door de voorzitter van de D.V.W., Dipl.-Ing. Jager en de voorzitter van de Deutsche Markscheider Verein, Dipl.-Ing. Vosen. Daarna werden hartelijke begroetingswoorden gesproken door de burgemeester van Essen, door de Minister für Landesplanung, Wohnungsbau und öffentliche

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1966 | | pagina 46