39 met ontwikkelingen in Delft opvielen. A. D. N. Smith (Engeland) liet zien hoe met een kleine computer een vrij groot rekenprobleem kon worden opgelost in het speciale geval van een triangulatie bestaande uit kettingen. Het bovenstaande overzicht noemt slechts een aantal van de studies waarover een voordracht werd gehouden. Het zou onjuist zijn te menen dat de overige ingediende rapporten minder belangrijk zouden zijn. De zittingen waren over het algemeen heel levendig, de meeste sprekers wisten in de korte tijd die hun toegemeten was de grote lijnen van hun onderwerp goed aan te geven en het ver velende voorlezen van rapporten, die iedere toehoorder in extenso gedrukt voor zich heeft, kwam vrijwel niet voor. Er werd relatief veel gediscussieerd en de discussies stonden op een hoog peil. Aan het einde van het symposium werden geen echte resoluties aangenomen, maar er werd een aanbeveling opgesteld en aanvaard, die enkele duidelijke aspecten van de actuele ontwikkelingen in het vakgebied onderstreepte. De tekst luidt als volgt: Aan het symposium waren behalve aantrekkelijke feestelijkheden ook excursies verbonden naar het reeds genoemde rekencentrum en naar het Koninklijk Observatorium te Ukkel, waar in het bijzonder de geofysische waarnemingen onder leiding van Prof. Melchior de aandacht kregen. Er was ook een interessante excursie naar de geweldige schepenlift te Ronquières, die een groot aantal sluizen in het kanaal van Charleroi naar Brussel zal vervangen. Zowel voor wetenschappelijke als voor persoonlijke contacten was er dus alle gelegenheid. Het symposium was voor de A.I.G. georganiseerd door de Rijks commissie voor Geodesie en Geofysica van de Belgische Koninklijke Akademie. Het organisatiecomité onder voorzitterschap van Prof. J. Vander Straeten met zijn dynamische secretaris Prof. P-L. Recommendations The participants of the Second International Symposium on Geodetic Calculations at Brussels recommend that the following subjects be studied: (1) standardization of terminology and notation of selected terms and parameters (2) problems connected with the formulation of mathematical models with respect to both their functional and stochastic aspects; (3) current trends in mathematical statistics wherever applicable to geodesy; (4) solution of large systems of equations, with special attention to numer ical instability and rounding errors; (5) spectral analysis, including eigenvalue problems, in view of its many possible applications to geodesy (6) setting up a committee within the Special Study Group nr. 1.21 with the purpose of finding a system for the exchange of information on electronic data processing and computer programs. These recommendations are based on the proceedings of the symposium. Consequently the wish is expressed that the International Association of Geodesy make these proceedings, including original papers and discussions, available to the geodetic community.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 41