41 Litteratuuroverzicht H. J. Rijtma, Het Kadaster. Proefschrift ter verkrijging van de graad van doctor in de rechtsgeleerdheid aan de Rijksuniversiteit te Groningen. AE. E. Kluwer, Deventer 1966. Het Nederlandse kadaster heeft zich nooit in een grote belang stelling van de zijde der rechtsgeleerde wereld mogen verheugen. Van hetgeen zich als kadaster-litteratuur aandient is het grootste deel gevloeid uit de pen van hen, die uit hoofde van hun ambt met dat instituut te maken hebben en vrijwel dagelijks met de gebreken ervan worden geconfronteerd. Het mag dan ook een ieder, die het wel met het kadaster meent tot verheugenis stemmen, dat thans een niet-insider juist dit specialiteitsinstituut tot onderwerp van zijn dissertatie heeft gekozen (uiteraard met instemming van en in overleg met zijn promotor Prof. mr. J. H. Beekhuis) x) en het heeft gewaagd zich te begeven op een gebied, dat tot nu toe voor de meesten uit zijn wereld als terra incognita werd beschouwd. Wordt niet in het overgrote deel der bestaande litteratuur het mathematisch- technische aspect op de voorgrond gesteld en daardoor de indruk geschapen als zou het Nederlandse kadaster meer een exact-weten- schappelijke dan een rechtswetenschappelijke aangelegenheid zijn? Ney, Bogdan and Tatarczyk, Jerzy Application of statistical methods to the investigations of some phenomens concerning geodetical measure ments. Schliephake, Günter De la compensation de grands réseaux trigono- métriques. Schadlich, M. Zur Fehlertheorie gruppen- und satzweiser Beobach- tungsreihen. Sodano, Emanuel M. Data reduction for long aerial lines of relatively low elevation. Sodano, Emanuel M. Supplement to inverse solution of long geodesies. Schrader, Bodo Propagation of errors in schematic chains of triangles in space with measured distances. Senisson, Witold Application des formules cracoviennes généralisées k l'interpolation et extrapolation directes des fonctions a une ou plu- sieurs variables. Smith, A. D. N. The Adjustment of Intersecting Chains of Triangulation Using a Medium Sized computer. Tarczy-Hornoch, A. Notes on Some Simplifications with the Trans ferring of Adjustment by Method of Co-ordinates to that of Conditioned Observations. Winiewicz, Ludwik Compensation de grands réseaux géodésiques par application de l'algèbre cracovienne. Weightman, J. A. Changes of Spheroid and of Datum. Whitten, Charles A. Geodetic Networks versus time. Wolf, H. Computational principles for the adjustment of extended geodetic systems. Zlatanov, Guérgui Calcul cracovien generalisé et son application k la résolution du problème fondamental de la compensation. x) Prof. Beekhuis was lid van de Staatscommissie in zake het Kadaster 1957-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 43