Op 17 september 1966 is in Utrecht op bijna 72 jarige leeftijd overleden Hendrik Evert Jurjen Biekart, oud hoofdlandmeter van het kadaster. De heer Biekart werd op n oktober 1894 geboren te Almelo, waar hij ook zijn middelbare schoolopleiding kreeg. In 1915 kwam hij in zijn geboorte- en toenmalige woonplaats bij het Kadaster. Drie jaren later slaagde hij voor het examen voor landmeter. Almelo werd tevens zijn eerste standplaats. Van 1934 tot 1959, het jaar waarin hij werd gepensioneerd, is de heer Biekart werkzaam geweest aan het inmiddels opgeheven bureau van de Landmeetkundige dienst van het Kadaster te Amersfoort, de laatste jaren als hoofd van dit bureau. Bij collega's en vrienden stond hij bekend als een accurate en harde werker, die voet bij stuk wist te houden, als hij een bepaald standpunt verdedigde. Op vakgebied heeft hij steeds een grote belangstelling getoond. Zijn studiezin moge blijken uit het feit, dat hij in het begin van zijn Amersfoortse periode met succes twee delen van het notariaats examen heeft afgelegd. Naast zijn werkzaamheden als landmeter heeft de heer Biekart verschillende functies vervuld in het kerkelijk leven van Amersfoort. Behalve ouderling en bestuurslid van de Nederlands Hervormde Bergkerk te Amersfoort is hij president geweest van het kerkkoor van deze kerk en bestuurslid van „Kerk en Wereld". De ambtelijke waardering voor hetgeen door hem tot stand werd gebracht, bleek op 30 april 1959, toen Koningin Juliana hem benoemde tot officier in de orde van Oranje Nassau. Onder grote belangstelling werd de overledene op woensdag 21 september 1966 op de algemene begraafplaats „Rusthof" te Amersfoort ter aarde besteld. Ir. H. M. G. A. Eggen 44 In memoriam H. E. J. Biekart

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 46