54 Organisatie bijeenkomsten. De beren Rogge en Van Weelden zullen een aantal praktische punten en richtlijnen samenvatten in een rondschrijven aan alle districtscommissarissen. Het Hoofdbestuur spreekt zich uit voor verdere uitbouw van de samen werking met het N.G.L. Met het bestuur van het N.G.L. zal overleg worden gepleegd over de mogelijkheid om in het najaar van 1967 een gemeen schappelijk tweedaags congres te organiseren. De cursusleider van de in het voorjaar gehouden post-academiale cursus fotogrammetrie, Dr. ir. G. H. Ligterink, heeft op verzoek van het Hoofd bestuur een enquête gehouden onder de cursisten. Uit de antwoorden op een groot aantal uiteenlopende vragen kan worden geconcludeerd dat de opzet en het verloop van de cursus in grote lijnen heeft beantwoord aan de verwachtingen van de deelnemers. Veelvuldig werd de wens geuit om bij volgende cursussen de te behandelen stof iets meer af te stemmen op de praktijk. Daar het volgende onderwerp, waarnemingsrekening en mathematische statistiek, veel tijd van voorbereiding vraagt, wordt besloten deze cursus uit te stellen tot het voorjaar 1968. Onderzocht zal worden of het mogelijk is in het voorjaar 1967 een korte cursus te houden over een onderwerp dat een minder brede belangstelling geniet. De commissie die een studie zal maken van een aantal mogelijke organi satiestructuren voor het landmeetkundig verenigingsleven in ons land, is inmiddels geïnstalleerd en met haar werkzaamheden begonnen. De leden van deze commissie zijn Prof. ir. W. Baarda, Ir. 33. Scherpbier, Ir. A. Waalewijn en Ir. W. A. van der Werff. Het 12de F.I.G.-congres zal van 2-12 september 1968 in London worden gehouden. De volgende vergadering van het Comité Permanent vindt plaats in Ottawa, van 17-21 september 1967. Uitvoerig wordt van gedachten gewisseld over de exploitatiekosten van het 1 ijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde. De drukkosten zijn, vooral in het laatste jaar, sterk gestegen. Een fikse verhoging van de abonnementsgelden is dan ook onontkoombaar. Besloten wordt de prijs van de losse abonnementen met ingang van 1 januari 1967 te verhogen tot f 3°.per jaar, die van de collectieve abonnementen tot f 25,per lid per jaar en die van de abonnementen voor de juniorleden van de Vereniging voor Civiel-landmeters en Geodetisch-ingenieurs tot f 12,50 per jaar. De secretaris, Ir. D. van der Wulp Nederlandse Landmeetkundige Federatie Dagelijks bestuurProf. ir. A. J. van der Weele, directeur van het I.T.C., Jacoba van Beierenlaan 183, Delft, tel. 01730-22158 (voorzitter)-, Ir. D. van der Wulp, hoofd van het bureau van de landmeetkundige dienst van het kadaster te Zwolle, Betje Wolffstraat 65, Zwolle (secretaris) Ir. H. W. Rentema, Prinses Irenelaan 46, Soestdijk (penningmeester). Postrekening259586 ten name van de penningmeester der N.L.F. te Soestdijk. Hoofdbestuurdeleden van het Dagelijks bestuur; Ir. A. H. van der Most, hoofd van het Centraal Teken- en Opleidingsbureau te 's-Gravenhage Ir. W. J. Bonekamp, Eindhoven; J. E. Harder, ingenieur bij Publieke Werken der gemeente Utrecht; Ir. E. R. Bosman, docent aan het I.T.C.; Prof. R. Roelofs, hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft; Ir. H. L. van Gent, hoofd van het bureau van de Fotogrammetrische dienst van het kadaster. ErelidProf. dr. ir. W. Schermerhorn.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 56