In memoriam Ir. K. F. Lok 168 Op 29 april 1967 overleed op 51-jarige leeftijd te 's-Hertogenbosch Ir. K. F. Lok, hoofdingenieur-A van het kadaster, hoofd van de landmeetkundige dienst te 's-Hertogenbosch. Op 3 mei 1967 werd hij, onder zeer grote belangstelling, op de Protestantse Begraafplaats te Orthen bij 's-Hertogenbosch ter aarde besteld. Klaas Frederik Lok werd op 5 juli 1915 te Bussum geboren. Na de h.b.s. te hebben doorlopen, behaalde hij de akte voor onder wijzer. Na studies aan de Hogeschool in Wageningen en die in Delft verwierf hij in 1938 het diploma van civiel-landmeter. In 1952 behaalde hij de titel van geodetisch-ingenieur. Zijn ambtelijke loopbaan begon hij op 1 juli 1938 als landmeter o.a. aan het bureau van de landmeetkundige dienst van het kadaster te Amsterdam. Op 1 augustus 1940 werd hij verplaatst naar het bureau ruilverkaveling te Eindhoven. Hij werkte hier onder meer aan de ruilverkavelingen de Baxhoeve, Deurne, Ommel en Beeker loopje, Ospelse Peel. Hij is in Eindhoven gebleven tot 1 mei 1959, toen hij werd benoemd tot hoofd van de landmeetkundige dienst te 's-Hertogenbosch, in de rang van hoofdlandmeter-A. Het was geen gemakkelijke taak om na bijna 19 jaren ruil- verkavelingswerk het grootste bureau van de landmeetkundige dienst te gaan leiden. Door zijn enthousiasme en scherp verstand wist hij zich echter in korte tijd in te werken in de problemen met deze taak verbonden. Het verwerken van de, ieder jaar stijgende, hoeveelheid binnenkomend werk en het opruimen van een zeer grote achterstand waren zijn eerste taken. Hij zag echter, dat net zo belangrijk was het hermeten van die gebieden waar in de naaste toekomst veel bijhoudingsmetingen te verwachten waren. Door het verzamelen van uitbreidings- en streekplannen (al of niet goed gekeurd) verschafte hij zich een inzicht in de urgentie van de noodzakelijke vernieuwingen. Hij verzorgde zelf de samenwerking met de cultuurmaatschappijen voor de vrijwillige ruilverkavelings-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 50