169 overeenkomsten. Zijn grote kennis en ervaring, bij de ruilverkave- lingsdienst opgedaan, kon hij hierdoor weer benutten. Hij nam maatregelen ter verbetering van de efficiëntie en had steeds belang stelling voor de voorstellen van zijn medewerkers, die ten doel hadden de werkzaamheden zo vlot mogelijk te laten verlopen. Ir. Lok bezat een grote zelfbeheersing. Waren er dingen die hem onaangenaam troffen, dan wist hij het moment af te wachten waarop deze zaken in alle rust konden worden besproken. Onder tussen had hij alles zodanig bestudeerd, dat zijn zienswijze het meestal won. Hij had een goede kijk op mensen. Hij was in staat iemand na korte tijd in enkele zinnen te karakteriseren. Het goede stond daarbij steeds voorop. Zijn aanvankelijk oordeel behoefde slechts af en toe enige verandering. Hij kende niet alleen zijn personeelsleden, maar hij had ook belangstelling voor hun gezinnen. De kledinginspectie verrichtte hij voornamelijk daartoe bij de landmeetassistenten thuis. Bij de een had hij dan belangstelling voor zijn tuinbouwbedrijf je, bij een ander had hij speciale belang stelling voor de studieresultaten van zijn zoon en bij weer een ander bespeelde hij de piano op een wijze die bewondering afdwong. Enkele jaren geleden werd bekend dat hij aan een kwaal leed, waarvan genezing niet mogelijk was. Na een verblijf thuis of in het ziekenhuis vatte hij steeds zijn taak op zijn bureau weer op. Tot kort voor het einde bleef zijn belangstelling voor zijn werk; tot zeer kort voor het einde bleef gelukkig zijn hoop, dat de wetenschap ook zijn kwaal met succes zou kunnen bestrijden. Speciaal in deze laatste tijd hebben zijn naaste medewerkers, met wie hij nog een regelmatig contact had, de grootste bewondering en achting voor hem gekregen. Zij missen hem dan ook extra. Grote bewondering moet men ook hebben voor de houding van zijn vrouw en kinderen tijdens zijn ziekte en overlijden. Het grootste respect is voor mevrouw Lok. Zij is dan ook zeker in staat de taak, die zij eens met haar man begon, tot een goed einde te brengen. Claessen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 51