172 De afdeling Arnhem, bij monde van Ir. Govers is niet tegen het voorstel van het bestuur. De voorzitter concludeert hieruit dat de Vergadering in meerderheid niet tegen is en zegt dat het bestuur de gedane uitspraken in een voorstel zal verwerken, na bestudering der Statuten. Dit voorstel zal voor de volgende Algemene Vergadering aan de leden ter kennis worden gebracht. V. Bestuursverkiezing. De voorzitter deelt mede dat op de groslijst ter voorziening in de vacature Ir. G. C. Dogterom voorkomen de namen: Ir. W. Berends, Ir. J. M. van Beukering en I. J. Tamminga. Deze verklaarden zich bereid deze functie te aanvaarden. De voorzitter verzoekt de heren Bierma, Homan en Meiborg een stembureau te vormen teneinde de stemmingsuitslag vast te stellen. Ir. G. Homan, sprekende namens het stembureau, deelt mede dat er zijn uitgebracht 89 stemmen, waarvan op de heer Berends 24 stemmen, de heer J. M. van Beukering 29 stemmen en de heer Tamminga 32 stemmen, alsmede 4 blanco stemmen. De voorzitter constateert dat niet de vereiste absolute meerderheid is verkregen; deze is volgens de presentielijst 45. Men gaat tot herstemming over. De uitslag van deze stemming, waarbij 89 stemmen werden uitgebracht, luidt: de heer Berends 14 stemmen, de heer J. M. van Beukering 24 stemmen en de heer Tamminga 48 stemmen, alsmede 3 blanco stemmen. De voorzitter stelt vast dat thans op de heer Tamminga de vereiste meerderheid van stemmen is uitgebracht en wenst hem geluk met zijn verkiezing. Hij dankt de leden van het stembureau voor hun medewerking. Zich vervolgens richtend tot het scheidende bestuurslid, Ir. G. C. Dog terom, stelt hij vast dat deze een van de weinige en ook een van de laatsten is, die een zesjarige termijn vol gemaakt heeft. Hij typeert hem in zijn functie als een scherp waarnemer en beoordelaar, die in duidelijk zwart en wit zijn visie wist weer te geven. Het bestuur en de Vereniging kunnen hem daarvoor dankbaar zijn. Tevens brengt hij hem dank voor de acuratesse waarmee hij een traditie, het publiceren van een leden- en ranglijst van de Vereniging, in ere heeft hersteld. Ir. G. C. Dogterom vraagt excuus aan degenen die hij in deze periode mogelijk tegen zich in het harnas gejaagd heeft. Hij heeft het werk altijd met plezier gedaan en dankt de vergadering voor het in hem gestelde ver trouwen. Vervolgens draagt de voorzitter de leiding van de vergadering over aan de secretaris, Ir. W. J. Bonekamp. Deze deelt mede dat, zoals reeds tijdens het huishoudelijk gedeelte van deze vergadering werd aangekondigd, de voorzitter thans ook aftredend is, maar zich herkiesbaar stelt. Dienaangaande is binnengekomen een schrijven van de afdeling 's-Gravenhage, waarbij deze afdeling instemt met een eventuele herverkiezing van de huidige voorzitter. Overigens werden geen kandidaten gesteld. Ir. K. van der Molen vraagt, gezien het schrijven dat door de afdeling Amsterdam van de voorzitter werd ontvangen, voor welke termijn deze herverkiezing zal geschieden. De secretaris deelt hem mede dat de herverkiezing plaats heeft volgens de huidige statuten, dat wil zeggen voor een periode van drie jaar. Daar staande de vergadering geen kandidaten meer worden gesteld, stelt de secretaris vast dat door enkele kandidaatstelling de voorzitter herkozen is en draagt aan hem wederom de leiding van de vergadering over. VI. Bespreking in verband met het lidmaatschap van de N.L.F. alsmede benoeming van twee vertegenwoordigers in het Hoofdbestuur van de N.L.F. Naar aanleiding hiervan deelt de voorzitter mee dat bij het hoofdbestuur van de N.L.F. zijn ingediend plannen tot belegging van gezamenlijke regionale bijeenkomsten met het N.G.L., neergelegd in een rapport uitge bracht door de heren Ir. Rogge en Van Weelden. Hij verzoekt de vergade ring er mee in te stemmen het hoofdbestuur te machtigen de plannen nader uit te werken.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 54