176 vergadering aan de leden voor te stellen Ir. P. A. Roos te kiezen als opvolger van Ir. H. L. van Gent in de functie van redacteur-administrateur van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde. De commissie van advies die op 21 juni 1966 door het Hoofdbestuur werd ingesteld en tot taak kreeg te rapporteren over een aantal mogelijke organi satievormen die van toepassing zouden kunnen zijn voor het landmeetkundig verenigingsleven, heeft op 16 april 1967 haar advies uitgebracht. Na een eerste bespreking wordt de te volgen procedure voor de verdere behandeling van het rapport vastgesteld. De secretaris van de N.L.F., Ir. D. van der Wulp Dictionnaire Multilingue de la Fédération Internationale des Géomètres. Index neérlandais. Enige maanden geleden verscheen de Nederlandse index op de D.M.G. Dit is de eerste van (naar we zullen hopen) een lange reeks indexen, waarvan reeds in het voorwoord van de D.M.G. (gepubli ceerd in 1963) sprake was. „D.M.G." is, zoals men wellicht begrijpen zal, de officiële afkorting van het in de titel van dit stuk bedoelde woordenboek. In dit Tijdschrift 79 (1963), Nr. 4 (aug.), blz. 306-311, heb ik het basisdeel van dat boek indertijd uitvoerig besproken. Op blz. 310 heb ik daarin, in het voetspoor van Harkink, opge merkt dat de D.M.G. toen nog slechts een romp was. Alleen door aanvulling met indexen als waarvan nu de onderhavige voor mij ligt, kan deze romp tot een volledig lichaam uitgroeien. We mogen er trots op zijn dat de N.L.F. het eerste der bij de F.I.G. aangesloten leden is, dat zo'n publikatie het licht deed zien. Zij heeft dat enerzijds alleen kunnen doen doordat de heer Harkink zich met de samenstelling ervan heeft willen belasten. Hij is daar reeds lang mee bezig. Op blz. 176 van zijn artikel over het „Veeltalig woordenboek van de Internationale Landmeters federatie" (K. en L„ 78, Nr. 3, blz. 171-177), maakte hij reeds gewag van dit werk. En dat terwijl hij toen nog volop bezig was met het redigeren en persklaar maken van het basisdeel zelf. Hoe fraai het resultaat van zijn werk daaraan is geworden, hebt u kunnen lezen in mijn bovenaangehaalde recensie. En vooral (wat mij liever zou zijn!) zelf kunnen constateren, als u, naar ik van u verwacht, dat basisdeel destijds hebt gekocht. Hebt u dit indertijd verzuimd, dan is er alsnog gelegenheid dat verzuim te herstellen. Weet u, dat u dat prachtige „groene boek", als N.L.F.-lid, nog steeds voor slechts 25.kunt kopen? Voor anderen is de prijs thans 45.En de Nederlandse index kost een tientje. Zij die het basisdeel destijds meteen kochten, ontvingen inmiddels de index, terstond na het verschijnen, gratis. Zij die dit deel alsnog via de N.L.F. bestellen, ontvangen van de heer De Vries van het C.T.O. de index, even later, eveneens gratis. Dat de index tamelijk lang op zich heeft laten wachten, lag niet aan de samensteller. Deze wilde niets liever dan de uitgave zoveel mogelijk bespoedigen. Maar ook hij was afhankelijk van verschil-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 58