Ponskaarten bij administratieve ruilverkavelings werkzaamheden 200 Slotopmerking In de behandeling van deze vergelijkende opmerkingen is uitge gaan van een klassieke wijze van puntsbepaling. De grote nauw keurigheid van de Geodimeter en het feit dat externe omstandig heden hierop geen invloed hebben (er kan wel of niet worden gemeten), zullen nieuwe vormen van puntsbepaling mogelijk maken. Ik denk hierbij o.a. aan bepaling door richting en afstand. Dat bij metingen waarbij de Geodimeter is uitgeschakeld, lengte en hoekmeetnauwkeurigheid van dezelfde hoge orde kunnen zijn, is ook niet in de beschouwing betrokken. Aangezien mogelijkheden die hieruit voortvloeien tot nu toe alleen voor de Geodimeter gelden, hebben deze in de voorgaande vergelijking geen rol gespeeld. Zij mogen echter bij de beoordeling van dit instrument niet onver meld blijven. Ir. H. L. ROGGE, hoofdingenieur van het kadaster, Eindhoven: Motto. „Het gronddenkbeeld is juist en schoon, doch hetzelve had iets meer uitgewerkt behoren te worden" (Meester Pennewip in Multatuli's „Woutertje Pieterse"). Indeling. Het hierna volgende opstel bestaat uit veertien paragrafen, getiteld 1. Inleiding. 2. De Ruilverkavelingsprocedure. 3. De formulieren en de gegevens. 4. Registratie en administratie. R-nummers I. 5. De ponskaart in de administratie. 6. Codes. 7. De ponsdocumenten. 8. Resultaten I. Naam- en Percelenlijst. Extracten. Stemmingskaarten. 9. Na de stemming. De schatting. Aanvulling der ponsdocumenten. R- nummers II. 10. Resultaten II. Register R 1, Perceelkaarten, Pacht-R 1, Hypotheek-R 1. 11. Stroomdiagram. 12. Nabeschouwing over het Register R 1. Perspectieven. 13. Mutaties. Vóórkomen en verwerking. 14. Slotbeschouwingen. Een (alfabetische) Lijst van afkortingen (verkortingen), is aan het einde van het artikel opgenomen. Tevens vindt men achteraan een volledige Inhoudsopgave. I. Inleiding 1.1. Opdracht. Eind i960 werd schrijver dezes door de Directie Kadaster en Hypotheken van het Ministerie van Financiën belast met een onderzoek naar de mogelijkheid van de toepassing van

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 20