verkaveling nog kadastraal worden toegepast. Dit geschiedt via een in de Legger over te boeken (Ruilverkavelings)staat nr. 75. De toegedeelde kavels worden daartoe in percelen „omgezet". Men komt zodoende, administratief gezien, van percelen (oude toestand), via kavels, weer tot (andere) percelen (nieuwe toestand). Na de toepassing van de Ruilverkavelingsstaat nr. 75 worden, net als bij een gewone Staat nr. 75, „Kennisgevingen" aan de eigenaren gestuurd. Echter geen „Kennisgevingen van de uitkomsten van opmetingen voor het Kadaster", zoals de gewone heten, maar „Kennisgevingen van tenaamstelling der percelen". Hierin zijn overigens de „uitkomsten der metingen" die t.b.v. de ruilverkave ling werden verricht, wél vermeld. In tegenstelling echter tot de mogelijkheid die t.a.v. de uitkomsten vermeld in gewone kennis gevingen bestaat, kan tegen deze uitkomsten niet worden opge komen. Ze worden ook niet door de ingenieur, hoofd van het bureau van de landmeetkundige dienst van het kadaster verstuurd, maar door de hypotheekbewaarder. Ook het formulier is anders. Bij gewone staten het form. Kad. nr. 79, bij ruilverkavelingsstaten het form. Kad. nr. 25 Rvk. Een en ander hangt samen met de „titel- zuiverende werking" van de ruilverkavelingsakte. Voorgaand verhaal leek mij voor niet-ingewijden vereist, opdat zij het volgende kunnen bevatten. Anders weet men niet wat met „oude toestand", „nieuwe toestand", „schatting", „waarde", enz. wordt bedoeld. Bovenstaand „panorama" van de ruilverkavelings procedure nog éénmaal overziend, komen we tot de volgende tien administratieve fasen 1. Het opmaken van een Lijst van eigenaren. 2. Het maken van de Stemmingslijst. 3. Het uitvoeren van de schatting, de schattingsberekening en het aanleggen van een Register van schattingsuitkomsten. 4. Het onderzoek rechten en het samenstellen van de Lijst van rechthebbenden. 5. Het maken van een Plan van toedeling. 6. Het opstellen van de Ruilverkavelingsakte. 7. Het opmaken van de Ruilverkavelingsstaat nr. 75, en zijn kadastrale toepassing. 8. Het vervaardigen van de Kennisgevingen Kad. nr. 25, Rvk. 9. Het aanleggen van de Lijst van geldelijke regelingen. 10. Het berekenen, en administratief verwerken, van de ruil verkavelingsrente. Als aanvullingen kunnen nog worden genoemd: i°. een pacht- overzicht, 20. een hypotheekoverzicht, 30. een servitutenoverzicht. Het eerste is nodig om, ter voldoening aan Art. 18 van de wet, het Plan van toedeling goed te kunnen opzetten; 2 en 3 zijn nood zakelijke onderdelen (complementen) van de Lijst van recht hebbenden. 206

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 26