2l8 regels die telkens op één naam betrekking hebben, één of meer regels overslaat („interlinie"). We zeiden zoëven dat we de „X" slechts in de eerste achternaam- kaart aantroffen. Dat geldt ook voor: „Voorletters", „Geboorte datum" en „HG". De ponsingen voor „AD" vinden we in alle achternaamkaarten. Die voor SK, AVN, en Rvk-nummer in alle NAW-kaarten. 5.4. De ZR-kaart. In de ZR-kaarten treffen we weer SK, AVN, en Rvk-nummer aan. Verder: „R i-Eigen" en „R i-Ander" waarover reeds werd gesproken. „Gemeente' vinden we in kolom 17-21, en wel met „nr." en „afk." Hier ziet men een voorbeeld van een cijfer- en een lettercode naast elkaar voor hetzelfde gegeven. Terwille van de grotere compactheid en (mede daardoor) de snellere sorteermogelijkheid krijgen de gemeenten in een Ruilverkaveling een codenummer: 01, 02, enz. Men kan zodoende 99 gemeenten „kwijt". Dat is bij de huidige omvang der verkavelingen nog altijd ruim voldoende. Behalve de cijfercode wordt echter, terwille van het publiek, in m.b.v. de kaarten te vervaardigen overzichten een lettercode gebruikt en afgedrukt. De cijfercode wordt wel gebruikt, maar niet afgedrukt. Voor de code wordt zoveel mogelijk van de PTT-verkortingen gebruik gemaakt (ALT, AaltenCVD, Coevorden, enz.). Helemaal door te voeren is dit niet, daar niet alle kadastrale gemeenten als zodanig bij de PTT voorkomen. Hogerhand zal hiervoor t.z.t. een code moeten vaststellen. „Artikel" spreekt voor zichzelf. In kolom 27 (NW) wordt een „N" geponst als het artikel in kwestie een NW- of een NWOP- artikel is. Tussen deze twee wordt geen onderscheid gemaakt. In veld 28-29 wordt de code voor „zakelijk recht" geponst. (Zie hiervoor par. 6.3.) In kolom 30 („Consort") wordt een „C" geponst als de betrokken eigenaar een zg. „grootteconsort" is (B uit een tenaam stelling als: A en Cons.; Cons.: B voor x ca). „HVN" (31-32) is een afkorting voor Hulp- Folg-A'ummer' Het Hulpvolgnummer legt de volgorde van een groep eigenaren uit een „consorttenaamstelling vast. De eerste („bovenste") krijgtHVN 01, de volgende 02, enz. We kunnen zo tamelijk uitgebreide tenaamstellingen verwerken. Tot en met 98 mede-eigenaren toe. Niettemin is dit toch niet altijd vol doende. Hier speelt de „onbepaaldheid' in de aard onzer gegevens ons weer parten. Het hierdoor veroorzaakte vraagstuk is in wezen onoplosbaar, omdat het aantal mede-eigenaren feitelijk onbegrensd is. Ook springt hierbij een ander aspect van mechanisatie in het oog. Terwille van de machinale werkwijze moet men gegevens aanbrengen (bedenken! opschrijven! ponsen!), die bij manuale methoden nimmer nodig zijn. Andere voorbeelden daarvan zijn: de codes voor SK, Rvk-nummer, het AVN, de (dubbele) aanduiding van „Gemeente", e.d. Het aandeel (70-77) wordt gebruikt voor „gewone' consort- tenaamstellingen. Teller en noemer worden afzonderlijk geponst. Hoewel een compacter systeem, d.m.v. decimale breuken, waarbij

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 38