Eigenlijk zijn AVN, HVN, geboortedatum en soms het „aandeel" óók codes. Maar die zijn zó vanzelfsprekend dat er geen speciale aandacht aan behoeft te worden geschonken. Over „geboortedatum" en „aandeel" is trouwens het nodige al gezegd in de paragrafen 5.3 en 5.4. „Gemeente" is eveneens in par. 5.4 behandeld. Het „Ruilverkavelingsnummer" wordt bij elke met ponskaarten aan te pakken verkaveling eens en voor al vastgesteld. Normaliter draagt een Ruilverkaveling bij de dienst een naam en geen nummer. Wel gebruikt de C.D. een cijfercode ter aanduiding van een bepaalde verkaveling, maar die is voor ons (helaas) te uitgebreid. De overige codes worden in afzonderlijke paragrafen behandeld. Die voor de „schatting" (de code „aard" van kolom 5 der perceel-ponskaarten) komt nog ter sprake. (Zie par. 9.5.) 6.2. De codes Soort Kaart (SK) en Huwelijksgemeen schap (HG). We hebben reeds opgemerkt dat bij de mechanisatie verschillende soorten kaarten te pas komen. Deze moeten ter wille van de mechanische verwerking (machinale sortering!) van elkaar kunnen worden onderscheiden. Er zijn slechts enkele „hoofd soorten". Daarvoor zou een code van één cijfer (0-9) voldoende wezen. Maar wegens het optreden van „vervolgkaarten" en/of „detailkaarten" (pacht, hypotheek e.d.) moest de hoofdindeling decimaal worden onderverdeeld, waardoor twee cijfers nodig werden. De hoofdverdeling luidt als volgt: 1. Achternaam; 2. Voorna(a)m(en)3. Echtgeno(o)t(e)4. Beroep; 5. Straatnaam; 6. Woonplaats; 7. Zakelijk Recht; 8. Perceel. Bij deze volgorde, en evenzo bij de onderverdeling, is reeds rekening gehouden met de volgorde van afdrukken (speciaal in namenoverzichten), dus met de sortering der gegevens. 224 Codering van ponskaarten met de aanduiding Soort Kaart (SK) NA W-kaarten 11 eerste achternaamkaart 12 tweede achternaamkaart T3-19 derde, enz. achternaamkaart 21-29 voornaamkaarten 31-39 echtgenootkaarten 41-49 beroepskaarten 51-59 straatnaamkaarten 61-69 plaatsnaamkaarten Zakelijk-Recht-kaarten 71 ZR-kaart 72-79 hulpkaarten bij het genereren van namen die n x in leggers, Reg. R 1, Reg. R 12, enz. optreden. Perceelkaarten 81 perceelvoorbereidingskaart (perceelkaart vóór de stemming) 82 aanvullingsperceelkaart 83 eenhedenkaart (schattings-, pacht-, hypotheek-, servituutgegevens) 84 totaalperceelkaart (perceelkaart na de stemming)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 44