Een eenvoudig geval van een „grootte-consort" wordt als volgt behandeld. Tenaamstelling: Eig. A en Cons.; Cons.: B voor x ca. Perceel nr. p, met grootte a. Code ZR voor A: 20; 228 18. bloot eigendom met beklemming 19. bloot eigendom met ander recht 20. vol eigendom en cons. 21. egd. m. bez. en cons. 22. bl. egd. m. opst. en cons. 23. bl. egd. m. erfp. en cons. 24. bl. egd. m. vr. gebr. en cons. 25. bl. egd. m. gebr. en cons. 26. bl. egd. m. bew. en cons. 27. bl. egd. m. gebr. en bew. en cons. 28. bl. egd. m. bekl. en cons. 29. bl. egd. m. and. r. en cons. 40. pacht (alleen bij percelen) 41. verpachter 42. pachter 50. hypotheek (alleen bij percelen) 51. hypotheekgever 52. hypotheeknemer 08. beklemde meier 09. houder van een ander recht 31. bezitter en cons. 32. opstalhouder en cons. 33. erfpachter en cons. 34. vruchtgebruiker en cons. 35. gebruiker en cons. 36. bewoner en cons. 37. gebr. en bew. en cons. 38. bekl. meier en cons. 39. houder van een ander recht en cons. 60. bijzondere zakelijke rechten (servituten), alleen bij percelen 99. niet elders onder te brengen rechten Toelichting op de Code ZR Tevens behandeling der details 1. Artikelen N.W. (O.P.). 2. Consorten in grootte („Grootteconsorten"). 3. Gedeeltelijke percelen. GedachtengangHet Z.R. wordt weergegeven door een getal van twee cijfers (2 posities). ie positie: 1 eigendom; o ander Z.R. (geen eigendom) 2 eigendom met consort; 3 ander Z.R. met consort. 2e positieo vol eigendom1 bezit2 opstal3 erfpacht 4 vruchtgebruik; 5 gebruik; 6 bewoning; 7 gebruik en bewoning8 beklemming 9 niet elders onder te brengen zakelijk recht. N.W. en N.W.O.P. worden weergegeven door een ,,N" te ponsen in kolom 27 van ZR- en perceelkaarten. Tussen N.W. en N.W.O.P. wordt hierbij geen onderscheid gemaakt. Het recht van „grootteconsorten" wordt weergegeven door de code voor het ZR dat zij bezitten, echter met een ,,C" geponst in kolom 30 van de ZR- en perceelkaarten (N.B. Bij de hoofdeigenaar blijkt de aanwezigheid van dergelijke consorten reeds uit de codering!). In de verzameling perceelkaarten komt het onderhavige perceel, in derge lijke consortgevallen, tweemaal voor. De eerste maal met de totale grootte, zonder verdere aanduiding. De tweede maal met een C-ponsing in kolom 30, en de grootte van de consorten. „Gedeeltelijke percelen" worden aangeduid met een ,,G", geponst in kolom 43 van de perceelkaarten. „Gedeeltelijke percelen" zijn percelen die hetzij slechts voor een gedeelte in de verkaveling vallen, hetzij in twee (of meer) verschillende gedeelten in de verkaveling voorkomen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 48