257 voudig, en dus duur. Een kleine extra moeilijkheid is nog de onbepaaldheid in het aantal regels dat een naam in beslag neemt. Ook de stemmingskaarten hebben daarvoor immers een „vak". En dat heeft wél een maximale omvang. Het resultaat zien we afgebeeld op de stemmingskaarten i tot en met 4. Vier voorbeelden van stemmingskaarten. De „kop" ervan spreekt m.i. voor zichzelf. Het „Volg.no." links boven is weer het AVN. Stemmingskaart 1 is een gewoon geval van iemand die in drie artikelen voorkomt. Men ziet hoe „artikelgrootte" en „stemgerech tigde grootte" worden genoteerd. Wil men weten of de artikel grootte juist is, en wie de mede-eigena(a)r(en) is (zijn) in geval van verdeelde eigendom, of de bloot eigena(a)r(en) in geval van van eigendom afwijkend zakelijk recht (en omgekeerd), dan moet men het betrokken extract opslaan. Op de stemmingskaart kan men onmiddellijk bij een bepaald persoon zien of, en zo ja welke, van deze details zich heeft voorgedaan. Aandeel en ZR zijn er mede op genoteerd. De percelenlegger geeft een specificatie van de grootte, de namenlegger (tenaamstelling) van de mede- en bloot-eigenaren. In Hor(st) Artikel 2367 is de in stemmingskaart 1 genoemde Lemmens slechts voor de helft gerechtigd. De andere regels betreffen artikelen in Meerlo (Mrl) en Venray (Ven). Ook het laatste is een consort artikel. Op de stemmingskaarten 2 en 3 is een „Verwijzingsgeval" voor gesteld. Mevr. Caspers-Gijsberts en Mej. Caspers (vermoedelijk moeder en dochter) zijn resp. vruchtgebruikster en bijbehorend bloot eigenares in Artikel Horst 7208. De moeder heeft AVN 5120, de dochter 5110. Bij de vruchtgebruikster wordt de voor het stem recht berekende grootte genoteerd bij „Stemgerechtigde grootte". Bij de bloot eigenares wordt dezelfde grootte genoteerd in de kolom „Niet stemgerechtigde grootte". Op de kaarten R 27 (P) zijn deze termen verkort weergegeven. In de verwijzingskolommen, rechts, wordt 5110 naar 5120, en 5120 naar 5110 verwezen. Blijken beiden eensgezind te hebben gestemd, dan wordt de „Niet.st.ger.gr." doorgehaald, en „telt" alleen de stemgerechtigde grootte. In het tegengestelde geval gebeurt het omgekeerde. Wel moet dan het totaal van „Stemgerechtigd" met wat in „Niet stemgerechtigd" blijft staan, worden verminderd. Bij AVN 5120 wordt dan 5.85 doorgehaald en bleef van het totaal van 6.15 slechts 30 ca over. Bij AVN 5110 valt nog een klein detail op: de afronding. Mej. Caspers was voor 1/3 gerechtigd in Venray 8794. Artikelgrootte: 58 ca. Stemgerechtigd is zij voor 19 ca. Men kan programmeren dat, als er nog twee mede-eigenaren in Art. 8794 voorkwamen, bij één hunner 20 ca als stemgerechtigd wordt genoteerd. Helemaal juist is zoiets niet, en het programma wordt er weer veel duurder door (want ook hierbij steekt de onbepaaldheid weer de kop op, zo eenvoudig als hier voorgesteld is de zaak in vele tenaamstellingen namelijk niet), maar de zaak blijft, rekenkundig, wel „sluiten".

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 77