4de N.G.L.-Congres en -Tentoonstelling Op 29 en 30 september igój wordt in Arnhem het 4de N.G.L.- congres gehouden. Het bestuur van de Stichting N.G.L. nodigt de leden van de N.L.F. uit het congres bij te wonen en de uitgebreide tentoon stelling van geodetische instrumenten, reken-, teken- en kaarteer- benodigdheden te bezoeken. De tentoonstelling, die nog veelzijdiger en veelomvattender is dan vorige jaren, is op 29 september geopend van 9.00-19.00 uur en op 30 september van 9.00-15.00 uur. De Secretaris van de N.L.F., Ir. D. van der Wulp Betje Wolffstraat 65 Zwolle 268 De eerste dag van het congres wordt gewijd aan het onderwerp „primaire metingen". Als inleiders treden op: Ir. M. Haarsma, hoofdingenieur van het kadaster bij de Bijhoudingsdienst der Rijksdriehoekmeting, over: „Ontstaan, bijhouding en vernieuwing van de Rijksdriehoekmeting", G. van der Houven, landmeetkundig hoofdambtenaar bij de Meetkundige dienst van de Rijkswaterstaat, over: „Ontstaan, bijhouding en vernieuwing van de nauwkeurigheidswaterpassing", Ir. E. F. Meerdink, wetenschappelijk hoofdmedewerker bij het Laborato rium voor Geodesie van de T.H. te Delft, over: „Nieuwe inzichten in de puntsbepaling", en Ir. T. J.Poelstra, wetenschappelijk medewerker bij het Laboratorium voor Geodesie van de T.H. te Delft, over: „Ruimtetriangulatie met behulp van aardsatelli eten De voordrachten worden besloten met een forumdiscussie onder leiding van Ir. G. A. van Wely, wetenschappelijk hoofdmedewerker bij het Laboratorium voor Landmeetkunde van de Landbouwhogeschool te Wageningen. Op 30 september zullen 's-morgens voordrachten worden gehouden door: Prof. ir. G. F. Witt, hoogleraar in de planologische geodesie aan de T.H. te Delft, over„Onderzoek naar de nauwkeurigheid van elektronische teken- apparatuur", en W. J. Cloosterman, chef-Iotograaf bij de Reprografische inrichting van de Rijkswaterstaat, over: „Aspecten der reprografie". De leden van de N.L.F. die het congres willen bijwonen, dienen zich vóór 16 september a.s. door middel van een briefkaart aan te melden bij onder getekende. Hen die tevens wensen deel te nemen aan de gemeenschappelijke lunch op vrijdag 29 september wordt verzocht dit apart mede te delen, onder gelijktijdige overmaking van de verschuldigde kosten ad f 3.(incl.) op postrekening nr. 1110563 t.n.v. de Penningmeester van de Congres commissie van de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde te Eist (Gld.) Degenen die het op prijs stellen een parkeerbilj et te ontvangen, wordt verzocht bij de aanmelding op te geven dat zij per auto komen. Aan de deelnemers die zich tijdig, dus vóór 16 september a.s., hebben aangemeld, zal omstreeks 20 september een volledig congresprogramma (tevens bewijs van toegang) worden toegezonden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 88