284 Ir. H. L. ROGGE, Ponskaarten bij administratieve ruilverkavelings werkzaamheden Vervolg van blz. 258) 9. Na de stemming. De schatting. Aanvulling ponsdocumenten. R-nummers II 9.1. Na de stemming. We herhalen hier, tot beter begrip van het volgende, nog even in het kort wat reeds in par. 2.2 over de „organisatie" van een ruilverkaveling werd opgemerkt. References [1] Wild Heerbrugg [2] H. S. Williams and G. E. Belling [3] G. B. Lauf [4] H. R. ScHWENDENER [5] M. SCHULER Samenvatting Aangetoond is, dat in een opgehangen gyroscoop bi] slingeringen over een langdurige periode, secondaire harmonische gedragspatronen van quasi- systematische aard optreden. Door vele proefnemingen tussen twee bekende punten, 9 km van elkaar verwijderd, werd vastgesteld dat voor het verkrijgen van betrouwbare azimutwaarden, rekening moet worden gehouden met het feit dat de pri maire oscilaties gesuperponeerd zijn op deze secondaire oscilaties. Nauwkeurigheidsanalyses van de ,,tracking"-methode en de transito- methode worden gegeven en de gevolgtrekking wordt gemaakt dat de resul taten van de twee methoden goed vergelijkbaar zijn. Z usammenfassung Ein Verhalten von quasi-systematischer Natur in Form einer harmonischen Überlagerung wurde wahrend langdauernder Schwingungen bei hangenden Kreiseln festgestellt. Die Resultate auf einer 9 km langen bekannten Ka- librierungslinie empfehlen die Beobachtung eines „Hoch-Tief" Bereiches von Azimutwerten in einer Messreihe, wenn ein Resultat höchster Zuverlassigkeit gefordert wird. Genauigkeitsanalysen der Nachführ- und Durchgangsmethode werden aufgeführt mit der Schlussfolgerung, dass beide Verfahren vergleich- bar sind. hoofdingenieur van het kadaster, Eindhoven GAKi Instruction Manual. The Reduction of Gyro-theodolite Observations (to be published). Adjustment and Precision of Gyro-theodolite Observations, Paper 5/17, Third S. A. National Survey Conf., Johannesburg, January 1967. Methods and Practical Experience in the Determination of True North with a Theodolite Gyro-attachment. English translation of article published in Allgemeine Vermessungs-Nach- richten, 4, April 1966. Die Berechnung der Gleichgewichtslage von gemessenen Schwingungen auf Grund der Fehlertheorie, Zeit. f. Angewandte Math, und Mech., 12 (1932): 152-156.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 18