293 Men lette voorlopig alleen even op het bovenste deel (boven de dubbele scheidingsstreep). Daar vindt men ten eerste in de aller bovenste regel de „algemene gegevens" m.b.t. het onderhavige perceel. Dat zijn de gegevens die al voor de stemming in een pons kaart waren vastgelegd, en die dus reeds bij de I.B.M. aanwezig waren. Deze zijn dan ook op het formulier afgedrukt (recht opstaan de letters en cijfers). In de tweede regel (SK 82) worden „aanvullen de perceelgegevens" genoteerd, zoals Werkplannummer met ruitaanduiding (rechts). In de kolom P.H.S. (Pacht-f/ypotheek- Servituut) wordt een code ingevuld, al naar gelang het perceel in kwestie verpacht (4), verhypothekeerd (5), of in een servituut (6) betrokken is. Is een dezer details niet het geval, dan staat ter plaatse een nul. Bijv. 406: wel pacht, geen hypotheek, wel servituut. Er kunnen dus ook alleen maar nullen staan. In ons voorbeeld staat 456, omdat alle opgesomde bijzonderheden t.a.v. het onder havige perceel „van kracht" zijn. SK van de bovenste regel is, uiteraard, 81, die van de tweede (aanvullings-)regel is 82, t.a.v. alle overige regels is de code 83 („eenhedenregels"zie ook blz. 224). De regels met SK 83 betreffen schattings-, gebruiks-, hypotheek en servituutgegevens. Zo vindt men op de derde regel gegevens van het „linkerbovenstukje" van het perceel Velp, A 1296 met het schattingsbedrag 40. Men lette voorlopig niet op de code „1" in de kolom „Aard" ervoor. In de kolom R 1 (E) vindt men de (voortdurend aangehaalde) vermelding van het R-nummer van de eigenaar (in casu: 7268; daar het hier een demonstratievoorbeeld betreft, hebben we ons niet gehouden aan de „regel" dat het R-nummer, wanneer het voorbeeld op „De Lollebeek" betrekking had gehad, lager dan 4000 had moeten zijn). In de kolom R 1 (A) ernaast vindt men het R-nummer (het „Eigen" R-nummer) t.w. 1586 van de pachter in kwestie. In de kolom ZR vindt men de code voor „Gebruik" (Pacht), t.w. 40. In de kolom ,,G" zijn overal G's ingevuld (aangehaald), omdat het in dit geval inderdaad om gedeelten van het bewuste perceel gaat. De hierna volgende „velden" slaan we voorlopig even over. In de kolom P.H.S. komt thans geen code, maar een verwijzing. En wel naar het volgnummer van het Register van pachtregistratie (C.D. R 20), waarin de pachtverhou- ding t.a.v. het betrokken perceel, of perceelsgedeelte, werd om schreven (744). Men ziet dat bij „eigen gebruik" het R 1 (A)-num- mer gelijk is aan het R 1 (E)-nummer, in casu 7268. Een verwijzing naar „pachtregistratie" ontbreekt daarbij uiteraard. De kolom „P.H.S." is ter plaatse leeg. Ter berekening van de onderhavige stukjes kunnen factoren (bij uitpassing), of planimeteraflezingen in het zoeven overgeslagen middengedeelte van het formulier worden genoteerd. De uitkomsten komen in het veld „ongec(orrigeerde) grootte". Deze grootten moeten, naar bevind van zaken, op de (behoudens „redres") reeds vaststaande grootte van het perceel in kwestie worden in gedeeld (soms: ,,uit"gedeeld). De aldus berekende grootten worden

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 27