296 den zij lezing van het artikel over deze materie van de hand van het hoofd van het C.T.O., Ir. A. H. van der Most, in de „Ruil verkavelingsbode", jaargang 1966, nr. 2, doorlopend nummer: 41, blz. 17-21, aanbevolen. Voorlopig produceert de Zuse-computer nog pons band. Die moet dan in een „converter" worden omgezet in pons kaarten. Het resultaat moet nog wel, ook wat de deel- waarden en -groottes betreft, worden afgedrukt, om visuele controle mogelijk te maken. Zoals reeds eerder werd betoogd, behoeft men daarvoor niet ons Form. R 4 van blz. 292 te gebruiken. Men kan ook gebruik maken van een „Perceelkaart", model R 3, van blz. 303 (zie par. 10.3). Alleen de „pachtersregels" en hypotheek- houdersregels" die men daar zal ontwaren, zullen in zo'n kaart, bij gebruik als R 4, ontbreken. Het meest efficiënt wordt de hier beschreven methode als ook daarbij de „gebruiksgegevens" van het perceel tegelijk met de schattingsgegevens beschikbaar zijn en op het Werkplan worden gezet. Lukt dit niet, dan kan men volstaan met de gegevens van de delen van het perceel (met de bijbehorende R-nummers der gebruikers), volgens de een of andere sleutel, af te leiden uit de wel beschikbare gegevens van het gehele perceel. Men moet dan zelf „deeltoedelingswaarden" gaan berekenen. 9.7 Slotbeschouwingen over het formulier R 4. For mulieren en Registers. De grote aandacht die de behandeling van inrichting en invulling van het Form. R 4 kreeg toebedeeld, vloeit voort uit de centrale positie die dit formulier in onze werk wijze inneemt. Ook alweer totaal anders dan bij de „klassieke" werkwijze. Het is a.h.w. de spil waar al het volgende om draait. Ook hierbij komt tot uiting dat de zorg waarmee men een pons document dient in te vullen, en het extrawerk dat daarmee gepaard gaat, pas zijn winst afwerpt in het resultaat. Zie daarvoor paragraaf 10. Wat de kwestie: „register" of „formulier" aangaat, het volgende. We spreken van „Formulieren" als het gaat om de vellen papier, die moeten worden ingevuld of afgedrukt. Een verzameling, naar een bepaald gezichtspunt geordende, vellen van hetzelfde formulier vormt een „Register". De verzameling formulieren R 4 vormt derhalve het Register R 4. Nadat het Reg. R 4 geheel is voltooid, wordt voor elk perceel een kaart SK 82 geponst, en bovendien zoveel kaarten SK 83 als er regels op het desbetreffende formulier bij het perceel in kwestie zijn ingevuld. Altijd minstens één. Bij toepassing van de in par. 9.6 beschreven variant, vervallen de regels met SK 83, en komen er alleen regels SK 82. En wel net zoveel als er bij onze methode regels SK 82 en SK 83 samen zijn. 10. Resultaten II. Register R 1. Perceelkaarten. Pacht-R 1. Hypotheek- R 1 10.1. Algemeen. In een voorgaande paragraaf (9.6) werd

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 30