297 betoogd dat het bij de daar besproken variant m.b.t. tot bepaling van deelgrootten en -waarden, het meest efficiënt was om tege lijkertijd te kunnen beschikken over schattings- en gebruiks gegevens. Bij de thans te bespreken verwerking van de in het voorgaande behandelde ponskaarten tot de boven dit hoofdstuk genoemde overzichten d.m.v. de computer, is dit zelfs een con ditio sine qua non. Althans: indien men het maximale rendement van het inschakelen van de computer wil bereiken. Men moet daartoe tegelijkertijd over alle NAW- en ZR-kaarten, én over alle perceelkaarten kunnen beschikken. T.w.de voorbereidings-, aanvullings- en eenhedenkaarten. Alle kaarten worden op magne tische banden overgebracht. Daarmee worden, door de daartoe geprogrammeerde computer, „in één klap" afgeleverd: 1. Het volledige Register R i, bestaande uit: a. Namen-R i (tenaamstellingen), met alle namen die tot één R-nummer behoren onder één hoofd verenigd. b. Percelen-R 2. Alle percelen geboekt onder één R-nummer, met als „adres", de naam van de „hoofdeigenaar" (HVN 01); ook wel „R 8" genoemd. 2. De perceelkaarten. Per perceel één kaart, met alle gegevens én alle details t.a.v. het betrokken perceel, m.b.t. pacht, hypotheek en servituten. 3. Het pachtoverzicht („Pacht-R 1"). In de kop de naam van de pachter. In het lichaam de door hem gepachte percelen, met ver melding van de R-nummers en de (achter) namen van de verpach ters. 4- Het hypotheekoverzicht („Hypotheek-R 1"). Op analoge wijze ingericht als de Pacht-R-i. 5. Het servitutenoverzicht. Geen namen. Alleen alle percelen die in een erfdienstbaarheid zijn betrokken. Als „ingangen" op deze „volledige R 1" fungeren een naamlijst (de verzameling naamkaarten R 2) en een percelenlijst (R 3). De laatste ziet eruit als die van blz. 249, maar de perceelregels zijn thans verder aangevuld, en dus „vol". Zie par. 10.8. De bovengenoemde „Pacht-R 1" en „Hypotheek-R 1" zijn in de beschreven vorm eigenlijk geen volledige overzichten. Het zijn slechts „pachters"-, c.q. „hypotheeknemers"- (schuldeisers-) re gisters. Indien men wil, kan men ook m.b.t. de twpachters, c.q. hypotheekvers (schuldenaren) analoge overzichten krijgen. In „De Lollebeek" is daarvan afgezien, omdat de weergave van ge gevens in de hierbij beoogde vorm, zij het in een andere rangschik king, ook wordt bereikt d.m.v. de perceelkaarten. Daarop is nl. bij elk perceel(sgedeelte) aangegeven, met R-nummer en achter naam va.n betrokkene, aan wie het is verpacht, c.q. verhypothe keerd. Bij de afzonderlijke bespreking der verschillende overzichten

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 31