298 (par. 10.3, 10.4 en 10.6) zal uit de daarbij afgebeelde voorbeelden blijken hoe dat gebeurt. Voor al de genoemde registers worden slechts twee soorten for mulieren gebezigd; t.w. het Form. R 1 en het Form. R 3. Het laatste wordt ook gebruikt als percelenlijst. En tenslotte kan het, onder bepaalde omstandigheden, zoals uit paragraaf 9.6 bleek, het Form. R 4 vervangen. Het heet daarom, gelijk de oplettende lezer uit de afbeelding op blz. 249 reeds had kunnen opmerken: percelen overzicht', de kleur is, om een reden die straks nog zal blijken, grijsgroen. Alle overige formulieren zijn wit. Hierin komt wederom een streven tot uiting dat reeds eerder (par. 8.7) ter sprake werd gebracht. T.w.: het „multi-purpose"- gebruik der formulieren. T.a.v. het Form. R 3 bleek dat hierboven. Wat het Reg. R 1 betreft kan men bijv. opmerken dat de hierboven gememoreerde ,,Pacht-R 1" (pachters- en verpachtersoverzicht) de kadastrale ruilverkavelingsformulieren R 19a en R 19b kan ver vangen. Nog veel sterker spreekt dit aspect t.a.v. de zg. Lijst van Rechthebbenden. Het is geen gebruik daarin de schattingsuit komsten op te nemen. Mede daarom wordt de lijst normaliter in een speciaal formulier opgemaakt. En wel het Form. R 9. Als men er echter van uitgaat dat het wel vermelden van waarden ook geen euvel is, en tevens bedenkt dat indeling en rangschikking der gegevens in de lijst volkomen gelijk zijn aan die van het Reg. R 1, kan men evengoed een kopie daarvan als „Lijst van Rechthebben den" gebruiken. Alleen het „pachtgedeelte" uit het (volledige) register kunnen we wel missen. Formeel is dit dan ook de juiste methode. Wel zou m.i. een soort „pachtlegger", wat onze ,,Pacht-R 1" in feite is, als een nut tige en wenselijke aanvulling op de eigenlijke Lijst van Rechtheb benden kunnen worden beschouwd. Trouwens: deze lijst wordt ter visie gelegd. Daarvan worden „de bekende belanghebbenden" in kennis gesteld (Art. 58, lid 2). En onder de „bekende" belang hebbenden worden, naar algemeen wordt aangenomen, ook de pachters verstaan. Hoe het ook zij, men kan de „Pacht R 1" voor de kopiëring van de „R 1" m.h.o. op de „Lijst van Rechthebbenden" in het volledige register laten zitten, men kan haar ook verwijderen. In „De Lollebeek" is het laatste gebeurd. In ieder geval wordt, dank zij het benutten van de bovenbedoelde mogelijkheid van kopiëring van de „R 1", een speciaal formulier R 9 weer overbodig. Wat de aanduiding der registers betreft, het volgende. Men spreekt in de wandeling bij de ruilverkaveling niet van het „Re gister R 1", enz maar kortheidshalve van „de R 1", „de R 3", enz. 10.2. Het Register Ri. Namen- Ri. Percelen - R 1 (,,R 8"). Net als bij het Legger-extract (zie par. 8.7, blz. 250) bestaat een nummer („artikel") van het Reg. R 1 uit twee stukken: een namengedeelte (tenaamstellingen) en een percelengedeelte. Kortweg aangeduid met „Namen-R 1" en „Percelen-R 1". Het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 32