300 laatstbedoelde gedeelte wordt ook wel aangeduid met „R 8". Er bestond nl. vroeger bij de ruilverkavelingsdienst een formulier van die naam, dat wat zijn inrichting betrof, leek op onze „Percelen-R i". Er bestaat thans geen (officiéél) Register R 8 meer. Van de „Namen-R i" is weinig te vertellen. Er wordt weliswaar een ander formulier voor gebezigd dan voor de „Namenlegger maar wat erin staat, vertoont praktisch hetzelfde beeld als het voorbeeld van leggerextract i op blz. 251. Met dit verschil dat in dit geval twee (of meer) artikelen onder één R-nummer kunnen zijn samengevat. Daardoor komt de kop boven elke in een tenaam stelling optredende naam er anders uit te zien dan in de „Namen legger". Daarin waren trouwens kop en eerste achternaamregel tot één regel gecombineerd. Hoe die kop er thans dan wèl uitziet, zal aanstonds blijken uit de beschouwing van de nu te bespreken „Percelen-R 1". De „Percelen-R 1" bevat, net als de „Percelenlegger", de naam van de hoofdeigenaar (HVN 01) uit een bepaald R-nummer (bij de legger: Artikel), en verder alle onder dat nummer geboekte percelen, in afzonderlijke regels. Zie formulier R 1 (P) op blz. 299. Het daarin afgebeelde voorbeeld heeft betrekking op R-nummer 2836. Dit is een samenvatting van de (veronderstelde) artikelen Velp 1875 en Rozendaal 2368. Zoals hierboven reeds werd opgemerkt ziet de kop van dit voorbeeld er anders uit dan de overeenkomstige van leg ger-extract 2 op blz. 251. De perceelregels zijn uiteraard thans vol lediger dan die uit het vroegere voorbeeld. Zo is nu de „toedelings- waarde" ingevuld. De „verrekeningsbedragen" ontbreken. Zulks in overeenstemming met de huidige praktijk. Ook is bijv. bij perceel Velp E 1672 aangegeven dat dit en verpacht en verhypothekeerd èn in een servituut betrokken is (Code PHS 456)- Het perceel eronder (Rozendaal A 1296; uiteraard moeten in het veronderstelde voorbeeld ook percelen uit de twee gemeenten die in de artikel regels in de kop verschenen, op het formulier geboekt zijn) vertoont geen enkele van deze bijzonderheden (Code PHS 000). Het derde perceel (Rozendaal C 542x3) wordt verondersteld alleen ver pacht te zijn (Code PHS 400). De codes „Aantekeningen" en „Cultuur" zijn niet reëel. De afgebeelde cijfers zijn slechts bij wijze van demonstratie aangebracht. Ook bij dit formulier valt weer de „tweehoofdigheid" op (zie parr. 8.5. en 8.7). Op de bovenste regel staat een opschrift dat op de namen, op de onderste een dito dat op de percelen slaat. In feite is het formulier zelfs driehoofdig. Immers onderaan staat nog een „kop". Deze wordt, gelijk de tekst ervan uitwijst, gebezigd voor het noteren (met de pen) van „toedelingswensen". Men moet deze „kop" dus van „onderop lezen. Ter notering van wensen kan men opengelaten ruimte be nutten. Is die er niet, dan voegt men een blanco vel in. Links en rechts in de eigenlijke kop vindt men nog tekst, die om toelichting vraagt. Het „overgebr(acht) kr(achtens) van naar", links in de onderste

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 34