379 In memoriam Ir. J. C. A. Heidweiller Nog geen twee jaren terug uit Europa, waar hij zich gedurende tien jaren had bekwaamd in de geodesie, werd de heer Ir. Heidweiler tijdens meetwerkzaamheden in een bostracee geheel onverwacht door de dood overvallen. Dit onvoorziene levenseinde van een zo veelbelovende stoere geodeet kwam op 25 september j .1. twee dagen na zijn 44ste verjaardag. Op 1 februari 1942 trad hij in Landsdienst en werd toegelaten tot de landmetersopleiding, welke hij met vrucht doorliep. Op 17 no vember 1945 behaalde hij zijn diploma waarna hem admissie werd verleend het beroep van landmeter in Suriname uit te oefenen. Na een avontuurlijke doch zeer vruchtbare landmeetperiode, waarbij hij o.a. tot in de verste uithoeken van het nog niet ont sloten Surinaamse binnenland grensmetingen verrichtte, vertrok hij op 6 december 1955 met een studieopdracht van de regering naar Nederland, om aan de T.H. te Delft tot geodetisch ingenieur te worden opgeleid. Uit die episode van zijn leven had hij de aan genaamste herinneringen, getuige zijn enthousiaste mededelingen, waaruit zijn achting voor de hoogleraren en de kameraadschap tussen hem en zijn studiegenoten bleek. In februari 1966 kwam hij met het door hem behaalde ingenieurs diploma terug naar zijn land, boordevol energie en bezield met het verlangen zijn verworven kennis dienstbaar te maken aan de op bouw van Suriname en om aan zijn collegae-landmeters door te geven datgene wat hij op de T.H. had mee gekregen. Direct bij aankomst in Suriname werd hij belast met de leiding van de Triangulatiedienst van het Domeinwezen. Hij werd leraar aan de plaatselijke opleiding voor meettopografen en was eveneens verbonden aan de cursus tot opleiding van fotogrammeters voor het Centraal Bureau Luchtkaartering. Heidweiler paarde aan zijn gave van verstand ook gaven van hart. Een ieder, uit welke rang of stand ook, ging hij eenvoudig en joviaal tegemoet; nimmer deed men tevergeefs een beroep op zijn bereidwilligheid. Opvallend was zijn opgewektheid en fameus waren zijn kwinkslagen. Met zijn heengaan verloor Suriname een zijner

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 41