In memoriam A. Timmerman 380 prominenten, het departement van Opbouw een energieke mede werker en velen een zeer trouwe en eerlijke vriend. De diverse toespraken bij de open groeve van de overledene getuigden dan ook van de verslagenheid van de velen, die hem de laatste eer bewezen. J. B. Wekker Op 30 oktober 1967 is te Arnhem overleden de oud-hoofdland meter van het kadaster A. Timmerman, nadat hij ongeveer een jaar tevoren geruime tijd in het ziekenhuis was opgenomen. Andries Timmerman werd op 26 januari 1893 te Oldelamer (gemeente Weststellingwerf) geboren. Hij bracht zijn jeugd door in het wijde Friese landschap en dit heeft een stempel gedrukt op zijn latere persoonlijkheid. Na zijn schoolopleiding trad Timmerman op 1 februari 1915 te Heerenveen als adspirant-landmeter in dienst van het kadaster. In 1919 slaagde hij voor het landmeters-examen, waarna hij te Zutphen werd geplaatst. Hij bleef hier slechts korte tijd, want op 1 maart 1921 werd hij verplaatst naar Almelo. Met genoegen heeft hij steeds de tijd, doorgebracht in Twente, in herinnering gebracht. Zijn gezin heeft zich hier ontwikkeld. Op 1 april 1935 werd Timmerman verplaatst naar Arnhem. Zijn grote werkkracht blijkt onder meer uit het feit, dat hij naast zijn werkzaamheden als districts-landmeter de gehele samenwerking met de Meetkundige dienst van de Rijkswaterstaat onder het bureau Arnhem behandelde. Toen de functie van hoofd van bureau van de landmeetkundige dienst te Nijmegen op 1 juli 1948 vacant kwam, werd Timmerman naar Nijmegen verplaatst. Als hoofd van bureau was hij niet alleen gezien bij de onder hem werkende personeelsleden, maar ook bij de hoofdambtenaren van andere bureaus, ressorterende onder de belastingdienst.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 42