385 Berichten gebruikt, en daarbij het grote voordeel hebben meer details te geven dan een kaart, is door de ingenieurs die zich met exploratie-werk bezighouden, reeds lang erkend. Enkele differentiaal-ontschrankingsapparaten (ortho- fotoscoop, stereomat, Gigas-Zeiss-orthoprojector) werden ontwikkeld, bij gedeeltelijke of volledige automatisering der profiel-uittekening. In tegen stelling tot fotomozaïeken kunnen orthofotokaarten ook worden vervaardigd van gebied met zeer sterk reliëf. Uitwerkingsvoorbeelden worden gegeven. 528.735528.14 Luchttriangulatievereffening Williams, V. A.Brazier, H. H. The method of adjustment of independent models. Huddersfield test strip. Photogramm. Ree., London 5 (1965) 26, p. 123-130, 1 tab., 2 diagr. Opname-camera: Hilger and Watts F 105 (Aviogon 150 mm; reseau). Fotoschaal: 1 10000. Teststrook met 13 modellen; uitwerking aan de autograaf A8 van Wild; rekenkundige modelaansluiting (reseau-kruisjes als verbindingspunten tussen de modellen; coördinaten der projectie-centra bepaald uit roostermetingen) positie- en hoogtevereffening; mededelingen aangaande de verkregen nauwkeurigheid. Kadaster en Hypotheken Overleden op 30-10-1967 te Arnhem in de leeftijd van 74 jaar A. Timmerman, oud-hoofd van het bureau van de landmeetkundige dienst te Nijmegen. Benoemd m.i.v. 1-11-1967 tot ingenieur ie klasse van het kadaster, de ingenieur van het kadaster Ir. H. J. W. Bloemena te Arnhem rvk. Eervol ontslagen m.i.v. 1-9-1967 de hoofdingenieur van het kadaster Ir. G. Homan te Groningen rvk. Verplaatst m.i.v. 1-11-1967 de hoofdingenieur van het kadaster Ir. P. van der Wulp van Breda rvk. naar Alkmaar rvk., met aanwijzing als hoofd van het bureau; de hoofdingenieur van het kadaster P. Mantel van Amsterdam l.d. naar Alkmaar l.d., met aanwijzing als hoofd van het bureau; de hoofdingenieur van het kadaster S. C. Bruinsma van Almelo rvk. naar Utrecht rvk., met aanwijzing als hoofd van het bureaude ingenieur van het kadaster Ir. J. V. A. Pollen van Roermond rvk. naar Breda rvk; de ingenieur van het kadaster Ir. N. G. H. Koopman van Eindhoven l.d. naar Breda rvk; de ingenieur van het kadaster Ir. W. H. de Vos van Groningen l.d. naar Assen rvk; de ingenieur van het kadaster Ir. J. E. de Koning van Roermond l.d. naar Roermond rvk; de ingenieur ie klasse van het kadaster Ir. H. M. G. A. Eggen van Utrecht l.d. naar Amsterdam l.d.; de hoofdingenieur van het kadaster P. Feringa van Utrecht rvk. naar Utrecht l.d.; de ingenieur van het kadaster Ir. G. Molnar van 's-Hertogen- bosch l.d. naar Utrecht l.d.; de ingenieur van het kadaster Ir. J. K. B. Sonnenberg van Utrecht l.d. naar Utrecht rvk.; m.i.v. i-i-'68 de hoofd ingenieur van het kadaster Ir. R. Pieterson van Utrecht rvk. naar Nijmegen l.d. met aanwijzing als hoofd van het bureau; de ingenieur van het kadaster Ir. W. J. Vermeulen van Amsterdam l.d. naar Groningen rvk.; m.i.v. een nader vast te stellen datum de ingenieur van het kadaster Ir. J. F. K. Barth van 's-Gravenhage l.d. naar Amsterdam l.d. Vereniging van Civiel-landmeters en Geodetisch ingenieurs Overleden op 25-9-1967 te Paramaribo in de leeftijd van 44 jaar Ir. J. C. A. Heidweiller, hoofd van de Triangulatiedienst van het Domeinwezen aldaar.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1967 | | pagina 47