7i Technische Hogeschool te Delft, vervolgde hij zijn studie aldaar. In 1936 werd hem het diploma van civiellandmeter uitgereikt. Na gedurende korte tijd werkzaam te zijn geweest bij het Staats bosbeheer, kon hij op 15 november 1937 a^s landmeter op arbeids overeenkomst bij het kadaster worden geplaatst en wel aan het bureau van de landmeetkundige dienst te Amsterdam, vanwaar hij twee jaar later werd verplaatst naar Eindhoven. In 1941 ver wisselde hij deze standplaats voor het bureau Almelo van de in middels opgerichte dienst voor B.L.W., om vervolgens met ingang van 1 februari 1949 te worden geplaatst aan het bureau van de ruilverkavelingsdienst te Groningen. Het was tijdens laatstgenoemde periode dat Meelker zich moest afvragen of zijn fysieke gesteldheid wel gedurende zijn gehele loop baan het buitenwerk zou toelaten. Zouden velen in zijn geval bij de pakken zijn gaan neerzitten, voor hem was een en ander aan leiding de studie in de rechtswetenschappen op te vatten aan de Rijksuniversiteit te Groningen, een prestatie die in 1955 werd bekroond met het slagen voor het doctoraal examen. In 1956 werd hem bovendien het diploma van geodetisch ingenieur uitgereikt. Intussen waren zijn kwaliteiten niet onopgemerkt gebleven. Het hoofd van de toenmalige afdeling kadaster en hypotheken stelde voor hem te verplaatsen naar het ministerie, hetgeen op 1 juni 1951 geschiedde. Het werk van Meelker was hier van zodanig gehalte dat op hem de keuze viel om de heer Stoorvogel, die inmiddels directeur-afdelingschef was geworden, met ingang van 1 juni 1958 op te volgen. Hiermede had hij op 44-jarige leeftijd de top bereikt. Met grote voortvarendheid, gepaard aan veelzijdige deskundig heid, ging de nieuwe directeur aan het werk om de lijn van zijn voorganger door te trekkenaanpassing van de dienst aan een nieuwe dynamische tijd, waarin meer dan ooit stilstand achter uitgang betekent. Gesteund door zijn ongelooflijke werkkracht drukte hij mede zijn stempel op tal van sectoren van de dienst van kadaster en hypotheken die voor modernisering vatbaar bleken. Tot de belangrijkste resultaten van zijn bijna tienjarige ambts vervulling als hoofd van de directie mag worden gerekend het rap port van de Staatscommissie inzake het Kadaster, annex ontwerp Kadasterwet, aan de samenstelling waarvan Meelker in zijn hoe danigheid van secretaris een belangrijk aandeel heeft geleverd. Daar naast werden de mechanisering en de automatisering van de dienst door hem krachtig gestimuleerd; de resultaten daarvan zijn in alle geledingen aanwijsbaar. Meelker was voorts lid van diverse commissies en besturen, waarvan o.m. dienen te worden genoemd de Centrale Cultuur technische Commissie, de Rijkscommissie voor Geodesie, het Comité Permanent van de F.I.G. en het Comité Directeur van de O.E.E.P.E. Ten behoeve van het bijwonen der vergaderingen van beide laatstgenoemde organen verbleef hij meermalen gedurende

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1968 | | pagina 73