7 2 één of meer weken in het buitenland. Dit was eveneens het geval toen hij in 1965, in het kader van de Nederlandse technische hulp verlening aan de Nederlandse Antillen, werd uitgezonden om het gouvernement van dit Rijksdeel te adviseren inzake kadastrerings- aangelegenhedenOok als president van het Office International du Cadastre et du Régime Foncier genoot Meelker in het buitenland bekendheid als deskundige op het gebied van de grondregistratie. Zijn bijzondere verdiensten werden in 1964 erkend door zijn be noeming tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Het is reeds enkele jaren geleden dat zich de eerste verschijnselen openbaarden van de ziekte die de schier onvermoeibare Meelker af en toe verhinderden zijn taak in het hem zo vertrouwde hoge tempo uit te voeren. In het begin trachtte hij deze stoornis te ne geren. Toen dit echter door de frequenter optredende perioden van ziekte niet meer mogelijk was, groeide bij hem de overtuiging dat hij zijn ambt zou moeten neerleggen. Een moeilijke beslissing, gezien het vele dat hij, vooral in verband met het rapport van de Staatscommissie, nog voor de dienst had willen doen. Helaas is de verwachting dat zijn gezondheidstoestand daardoor zou verbeteren niet meer in vervulling mogen gaan. Wij zijn de overledene grote dank verschuldigd voor de wijze waarop hij met inzet van al zijn krachten de dienst van Kadaster en Hypotheken heeft gestuwd op de weg naar een verjongde, eigentijdse verschijningsvorm. Gaarne hadden wij hem toegewenst dat hij nog veel verwezenlijkt had mogen zien van de plannen die hem voor ogen stonden. Het heeft niet zo mogen zijn. Onze innige deelneming gaat uit naar mevrouw Meelker die hem gedurende zijn gehele loopbaan, doch in 't bijzonder tijdens de jaren van beproeving, met bewonderenswaardige energie en grote toewijding heeft terzijde gestaan. Ir. H. de Ridder. In memoriam Mr. Ir. C. G. van Huls Op 22 december 1967 overleed na een kortstondige ziekte op 63-jarige leeftijd Mr. ir. Conrad Gerhard Van Huls, hoofd- bewaarder-titulair der hypotheken te Leeuwarden, na een leven

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1968 | | pagina 74