73 van noeste arbeid en een loopbaan waarvan de eerste jaren, zo vol afwisseling, een stempel hebben gedrukt op zijn latere carrière. Na de studie in Wageningen begon Van Huls op 15 maart 1929 zijn ambtelijke dienst als landmeter bij het Ned. Indische kadaster. Zijn reeds als student duidelijk gebleken talent om vlot en perfect de op college gedoceerde wijsheid in dictaten vast te leggen die gretig aftrek vonden bij studiegenoten kwam bij het Indische kadaster tot verdere ontwikkeling en vooral na de wachtgeldpe riode van 1 februari 1933 tot 1 oktober 1936 verschenen in het Tijdschrift voor het Kadaster in Ned. Indië de eerste pennevruchten als uitingen van zijn levendige belangstelling voor de historische ontwikkeling van het Indische kadaster en alle daaruit voort gevloeide instructies en bepalingenreeds toen waren de beschou wingen van Van Huls zeer kritisch en keerde hij zich fel tegen alles, wat in zijn ogen onrechtvaardig of onjuist was. De algemene crisis der dertigerjaren bracht ook voor Van Huls een onvermijdelijke wachtgeldperiode, die hij evenwel benutte door Indisch recht te studeren te Utrecht, waar hij in juli 1936 door het doctoraal examen de meesterstitel verwierf. Na zijn herbenoeming op 1 oktober 1936 als landmeter op het hoofdkantoor te Batavia richtten zijn aspiraties zich meer op de juridisch-administratieve dan op de technische aspecten van zijn vak, waardoor hij zich verzekerde van een permanente zetel op het hoofdbureau te Batavia, zo dicht mogelijk „bij het vuur". Naast zijn ambtelijke werkzaamheden werkte Van Huls met hart en ziel aan de groei van de vereniging van landmeters van het Kadaster in Ned. Indië, waarvan hij voorzitter was; als redacteur, tevens administrateur bracht hij het Tijdschrift voor het Kadaster in Ned. Indië op een dusdanig internationaal peil, dat met diverse buitenlandse vakbladen uitwisseling plaats vond. In 1939 pro duceerde Van Huls met medewerking van even bekwame mede bestuursleden een voortreffelijk jaarboekje met diverse gegevens van historische waarde, zoals verenigingsaangelegenheden, ver handelingen over kadaster, landmeten en landmeters in diverse publicaties, personeels-, salaris- en dienstaangelegenheden, en last but not least een klapper op het Huishoudelijk Orgaan van de V.L.K (jaargangen 1926 t/m 1938)dit alles nochtans met zekere beperkin gen teneinde niet in te hoge kosten te vervallen. Door het uitbreken van de oorlog en de gewijzigde omstandigheden daarna, kwam er niets van de voorgenomen aanvulling en herziening in een tweede jaarboekje. Tijdens de oorlog onderging ook Van Huls als reserve-luitenant der Artillerie van het K.N.I.L. de ontberingen van een japans krijgsgevangenkamp, het langst in Birma, vanwaar hij zonder nadelige gevolgen terugkeerde naar Batavia om zich weer ter beschikking te stellen van het toenmalige diensthoofd P. H. M. Plasman. Met volledige inzet van krachten werd er gezwoegd voor

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1968 | | pagina 75