74 de wederopbouw van het kadaster, een haast bovenmenselijke taak met een totaal ontredderd archief. Aan de totstandkoming van de noodordonnantie voor de in- en overschrijving had Van Huls een belangrijk aandeel; dit gebeurde tijdens zijn functie van referendaris en later van administrateur, welke rang hij hield tot zijn afscheid van het souverein geworden Indonesia op i oktober 1954. Deze afsluiting van een Indische carrière is hem wel zwaar gevallen, want Van Huls hield van het land en zijn bewoners, en voor een ieder, ongeacht rang, stand of kleur had hij een open oog, oor en hart. Van de Technische Hogeschool te Delft kreeg Van Huls het diploma geodetisch-ingenieur op de talrijke verhandelingen en beschouwingen over kadastraal-juridische onderwerpen; deze be kroning van zijn prestaties betekende echter geenszins een rustig kabbelend bestaan na ommekomst in Nederland: op 1 september 1955 kwam Van Huls in tijdelijke dienst als bewaarder in Eind hoven, later in Leeuwarden, waar hij op 1 september 1957 in vaste dienst werd benoemd en waar hij als hoofdbewaarder-titulair zijn loopbaan afsloot. Ook in Nederland was Van Huls actief als redacteur van het Tijdschrift voor K. en L. en vloeiden er vaak woorden van kritiek uit zijn pen, die wel eens reacties en heftige debatten uitlokten. Zij, die Van Huls terdege kennen, weten echter dat hij nooit de persoon is geweest om iemand opzettelijk te kwetsen; achter deze levendige strijdbare geest ging een menselijk en gevoelig hart schuil. Voor zijn echtgenote, die een belangrijke stimulans en een ware levensgezellin is geweest en die morele steun gaf na een lange dag van afmattende hersenarbeid, is dit vrij onverwachte heengaan een moeilijk te verwerken slag. Bij de plechtige crematie te Dieren werd de laatste eer bewezen door zeer velen, die de overledene hebben leren kennen en waarderen niet alleen in dienstverband, maar ook in zijn privé leven, gezien de talrijke Friese vrienden en kennissen. Coen Van Huls zal als de onvermoeide werker, maar ook als trouwe vriend, bij velen in de herinnering blijven voortleven. J. G. Martel. Verslag van de 31. Photogram metrische Wochen gehouden van 25 september tot 6 oktober 1967 te Karlsruhe De Photogrammetrische Wochen danken hun ontstaan aan Prof. Dr. Carl Pulfrich die in 1909 bij Zeiss in Jena een vakantie cursus organiseerde. Deze bijeenkomsten vonden plaats tot 1940; in 1951 werd de traditie voortgezet in de vorm van de huidige Photogrammetrische Wochen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1968 | | pagina 76