Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie 132 voor Cultuurtechniek ter bespreking van het rapport van de werkgroep „Balans Ruilverkavelingswet". Het financieel overzicht over 1967, het exploitatie-overzicht van het Tijdschrift over 1967 en de begroting 1968 worden goedgekeurd. Aan het einde van de vergadering richt de voorzitter zich tot Ir. H. L. van Gent die voor de laatste maal aan de besprekingen heeft deelgenomen en dankt hem voor de belangrijke bijdrage die hij de afgelopen jaren aan de discussies heeft geleverd en voor het vele verdienstelijke werk dat hij in het belang van de N.L.F. heeft verricht. De heer Van Gent dankt voor de waarderende woorden en zegt altijd met plezier dit werk te hebben gedaan. Jaarverslag over de periode 1966-1967 uitgebracht op de algemene ledenvergadering gehouden op 15 december 1967 te Utrecht. De vereniging telt thans 233 leden, waaronder 21 firmaleden en nog steeds slechts 2 vrouwelijke leden. Aan het einde van het vorige verenigings jaar bedroeg het ledental 243. Het aantal abonnees op Photogrammetria is thans 109. Bij het afsluiten van het verenigingsjaar is een sterkere vermindering van het ledental opgetreden, dan normaal is. Wellicht zal de voorgestelde con tributieverhoging hieraan niet vreemd zijn. In de verslagperiode zijn de volgende lezingen en bijeenkomsten gehouden 120 december 1966 2. 24 februari 1967: te Wageningen 3. 16 juni 1967: T.H. Twente 4. 20 september 1967: Den Haag 5. 27 oktober 1967: Den Haag Ir. J. J. Pilon, Rijkswaterstaat, over golfpatronen en fotogrammetrie. in samenwerking met de N.L.F. een fotogramme- trische studiedag, waar Dr. B. Makaroviö van het ITC een voordracht hield over „Testing of photo- grammetric instruments". Des middags een voordracht van Ir. U. L. W. van Twembeke van de Nationale Mij voor de kleine Landeigendom uit Brussel over een foto-topogra fische methode in de kadastrale kartografie. een viertal voordrachten, gecombineerd met een bezoek aan de Technische Hogeschool. Prof. R. Roelofs blokvereffening voor kaarteringen op grote schaal. Recente resultaten O.E.E.P.E. onderzoek. Prof. ir. A. J. v. D. Weele: gebruik van fotogram- metrische instrumenten. Ltz. C. Don: Hyperbolische Deccapatronen. P. G. Sluiter: Controle op two-range Hi-Fix. Ir. C. M. A. v. D. Hout: Technische toepassingen op fotogrammetrisch gebied bij de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat. Ir. H. L. van Gent: Analytische fotogrammetrie bij de fotogrammetrische dienst van het Kadaster. Uit het overzicht van de activiteiten blijkt, dat slechts één buitenlandse spreker te weten Ir. Van Twembeke dit jaar voor ons een voordracht heeft gehouden. Hierdoor konden de kosten, verbonden aan het optreden van buitenlandse sprekers, enigszins worden gedrukt, terwijl tevens hierdoor de Nederlandse fotogrammetrie de verdiende aandacht kreeg. Naar aanleiding van de discussie op de jaarvergadering 1966 werden een tweetal bijeenkomsten buiten de traditionele plaatsen als Delft, Den Haag

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1968 | | pagina 50