Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde 133 en Utrecht gehouden. Een analyse van de herkomst van de daarbij aanwezige leden stelt echter diegenen, die meenden, dat meer voordrachten in het oosten, noorden en zuiden zouden moeten worden gehouden, in het ongelijk. Het bestuur heeft besloten, ook tijdens het Xle congres van de S.I.P. het volgende jaar weer een nationale inzending te verzorgen als bijdrage voor de tentoonstelling. Daartoe zijn door de op fotogrammetrisch gebied werkzame diensten vertegenwoordigers aangewezen, welke binnenkort met hun activi teiten zullen starten. Tijdens genoemd congres zal worden getracht een der commissies wederom onder nederlandse supervisie te krijgen, bij voorkeur commissie IV. De structuur van het verenigingsleven op landmeetkundig gebied is in de verslagperiode onderwerp van gesprek geworden in een werkcommissie, ingesteld door de N.L.F. In de werkcommissie hebben zitting bestuursleden van de bij de N.L.F. aangesloten verenigingen. Een definitieve regeling voor een nieuwe organisatie is echter nog niet tot stand gekomen. De Secretaris, Ir. W. SONNENBERG Notulen van het openbaar gedeelte van de 83e Algemene Vergadering gehouden te Amersfoort op vrijdag 20 oktober 1967. Aanwezig volgens de presentielijst: 94 leden en buitengewone leden, te weten: Avenarius, Bakker, van Beek, Berends, Berendsen, van den Berge, van Berk, J. M. van Beukering, Beukman, Bloemena, Boer, Bonekamp, Bruinsma, Burger, Docters van Leeuwen, Doekes, Doornbos, van Drogenbroek, R. S. Dijkstra, Edel, Eggen, Eggink, Feenstra, Fer- WERDA, FREDERIKSE, GoVERS, VAN DER GRAAF, H. H. DE GROOT, DEN Hamer, Helmendach, Hemmes, Hennink, Henssen, Hey, Homan, van den Hoonaard, Ilsen, Jasperse, Jonkers, Joosten, Koen, de Koning, Koopman, de Koster, van Lent, Makkinga, Mantel, Marissen, Massink, Meiborg, van der Molen, Morrema, van der Most, E. Muller, W. Muller, te Nuyl, Outmans, Pieterson, Polman, Poortman, Renke- ma, Resink, van Rhee, de Ridder, Rienks, van Roermund, Rogge, Roos, Ruitenbeek, H. P. K. Sanders, van der Schaaf, L. Schipper, School, Snijder, J. K. B. Sonnenberg, Stoorvogel, Stuurman, van der Tak, Tamminga, Terpstra, Timmerman, I. P. Toussaint, P. J. Toussaint, Ultee, Vink, van Vliet, de Vos, Wels, W. A. van der Werff, Wester beek, de Wit, Wolthuis, D. van der Wulp, P. van der Wulp. 1. Opening De voorzitter, Ir. A. H. van der Most, opent rond 12.00 uur de vergadering en verwelkomt de aanwezige leden, in het bijzonder de buitengewone leden. Deze laatsten hebben in het verleden vaak blijk gegeven constructief te kunnen en willen meewerken aan de meningsvorming in de Vereniging. Gezien de ter bespreking voorliggende punten worden hun inzichten bijzonder op prijs gesteld. Hierna memoreert de voorzitter de leden en de oud-leden die sedert de vorige algemene vergadering zijn overleden: H. E. J. Biekart, J. A. Th. van Dijk, Ir. W. F. Bonardt, J. H. R. H. Pijls, Ir. K. F. Lok, G. J. Brouwer en Ch. A. Struyck. Te hunner nagedachtenis worden enkele ogenblikken stilte in acht genomen. Een gelukwens richt hij daarna tot de heer J. van Ballegooyen, die in de afgelopen periode werd benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Vervolgens doet de voorzitter mededeling van de voornaamste punten die thans de vereniging bezig houden, te wetenhet Rapport van de Staats commissie inzake het Kadaster en de daaraan te koppelen plannen ter

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1968 | | pagina 51