HOOFDSTUK VI. De beroepsmogelijkheden i. De beroepsmogelijkheid ingevolge de Wet B.A.B. Blijkens een recent Koninklijk Besluitx) is de plaatselijke com missie te beschouwen als een administratief orgaan van de centrale overheid in de zin van de Wet Beroep Administratieve Beschik kingen (Wet B.A.B.)Dit betekent dat tegen beschikkingen van die commissie in beroep gegaan kan worden bij de Kroon, wanneer de Ruilverkavelingswet zelf daartegen geen beroep opent. Hoewel men enigszins kan twijfelen over de juiste draagwijdte van deze aanvul lende beroepsmogelijkheid, m.n. over de vraag of zij alleen betrek king heeft op speciaal in de wet genoemde bevoegdheden van de commissie dan wel mede op haar algemene bevoegdheid tot uit voering van de ruilverkaveling ex art. 51» wil de Werkgroep er wel op wijzen, dat de ruilverkaveling bij veelvuldigheid van een dergelijk beroep ernstige stagnatie zou kunnen ondervinden. De Kroon heeft dikwijls jaren nodig voor een beslissing en hoewel met de verdere uit voering niet op iedere beslissing zou behoeven te worden gewacht, is het gevaar van vertraging toch allerminst denkbeeldig. In de Werkgroep bestonden uiteenlopende gedachten over de wijze waarop de ruilverkavelingswetgever dit gevaar tegemoet dient te treden. De meerderheid geeft hem reeds nu in overweging om, wanneer zich als gevolg van de beroepsmogelijkheid ex de Wet B.A.B. inderdaad ernstige vertraging zou dreigen voor te doen, in plaats daarvan een aanvullende beroepsmogelijkheid in de Ruilver kavelingswet zelf te creëren en wel op de ruilverkavelingsrechter. Voordelen zouden zijn een snellere afdoening en een grotere des kundigheid van de rechter. Enkele leden hebben zelfs tegen een aanvullende beroepsmogelijk heid op de ruilverkavelingsrechter overwegend bezwaar, omdat de Werkgroep nu eenmaal nauwkeurig heeft overwogen, in welke gevallen een beroep wel behoort open te staan en in welke gevallen niet. Zij zouden daarom liever het beroep uit de Wet B.A.B. zonder meer willen uitsluiten. De meerderheid acht zo'n algehele uitsluiting echter niet haalbaar, gezien de tendens in de richting van toe nemende rechtsbescherming, zoals die juist in de Wet B.A.B. tot uiting komt. §2 .De beroepsmogelijkheden ingevolge de Ruilverkavelingswet a. De bestaande beroepsmogelijkheden Voor een goed begrip van het hierna volgende moge worden voor opgesteld dat de Werkgroep de beroepsmogelijkheden zoals die in- i) K.B. van 18 okt. 1966, De Pacht, 1966 no. 2671.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1968 | | pagina 116