333 Deze vaststelling is daarom zo belangrijk, omdat daarbij een veel zijdig overleg moet plaats vinden tussen de verschillende instanties over de prioriteitenbepaling van de ruilverkavelingswerken en de inpassing daarvan in de prioriteitenschema's van andere rijks- en provinciale werken. Bij de opzet van de onderhavige vaststellings procedure dient hiermee dan ook rekening te worden gehouden. De Werkgroep meent, dat dit in voldoende mate het geval zal zijn, wanneer het voorbereidingsprogramma wordt vastgesteld door dé C.C.C., gehoord G.S. en de P.C.C. In feite zal ook hier, zoals in 2 van Hoofdstuk II al in het algemeen is aangegeven, de P.C.C. als adviescommissie van de C.C.C. het ontwerp-programma bij deze indienen. Iets bijzonders is echter, dat Gedeputeerde Staten hier ook recht streeks, dus buiten het lidmaatschap van enkele hunner leden van de P.C.C. om, als college over het voorbereidingsprogramma moeten worden gehoord. Dit lijkt de Werkgroep nodig, omdat enerzijds de goedkeuring van de aanvraag door G.S. zou komen te vervallen en anderzijds hier niet, zoals bij het eigenlijke ruilverkavelingsplan, de uiteindelijke vaststelling kan worden overgelaten aan G.S., daar het hier nog pas om de programmering en de landelijke coördinatie daarvan gaat. Wel zal de rechtstreekse inschakeling van G.S. dezen in staat stellen desgewenst hunnerzijds ook het advies van de Provinciale Planologische Commissie over het ontwerp-voor- bereidingsprogramma in te winnen, zoals zij thans soms al in het kader van de aanvraagprocedure doen. Beter dan in die procedure kan in de voorgestelde de inspraak van het provinciaal bestuur ook reeds in dit eerste stadium van de voorbereiding tot zijn recht komen. c. Het voorbereidingsbesluit Over dit besluit kunnen wij na het voorgaande kort zijn. Het is de formele beslissing van de C.C.C. om tot de actieve voorbereiding van een bepaalde ruilverkaveling over te gaan. De daad dus, die van deze zijde nog nodig is om het mechanisme in werking te stellen, dat begint met de instelling van de voorbereidingscommissie en eindigt met de stemming op basis van het rapport. Zo'n formeel besluit lijkt nodig, omdat in de gedachtengang van de Werkgroep de instelling van de voorbereidingscommissie niet meer zoals thans het geval is door de C.C.C. zelf zal geschieden, maar door G.S. Als mogelijke wettelijke eisen voor het nemen van het voorberei dingsbesluit zijn te vermelden de reeds genoemde van een inge diende aanvraag en voorts de overeenstemming met het voorbe reidingsprogramma. Deze overeenstemming lijkt een redelijke eis, omdat over dat programma zowel het college van Gedeputeerde Staten als via de P.C.C. de betrokken diensten en de vertegen woordigers van het agrarische bedrijfsleven zijn gehoord. Als voordeel van de formele eis van overeenstemming met het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1968 | | pagina 73