HOOFDSTUK 1. Inleiding i. De Werkgroep Balans Ruilverkavelingswet De Werkgroep Balans Ruilverkavelingswet dankt haar naam en ontstaan aan de gelijknamige voordrachtdie Prof. mr. P. de Haan op 24 april 1964 voor de Nederlandse Landmeetkundige Federatie heeft gehouden. Aan het slot van deze voordracht stelde hij de vraag of er voor de Federatie geen aanleiding bestond om eventueel samen met de Vereniging voor Agrarisch Recht te komen tot de instelling van een officieuze studiecommissie, die een betrouwbaarder balans van de Ruilverkavelingswet zou kunnen opmaken dan waartoe hijzelf in staat was gebleken. In het hierdoor ontstane contact tussen beide verenigingen werd besloten ook de Studiekring voor Cultuurtechniek van het Koninklijk Genootschap voor Landbouwwetenschap bij de instelling van de commissie te betrekken. Een en ander resulteerde in de volgende samenstelling van de Werkgroep Prof. ir. G. F. Witt, voorzitter aangewezen door de Nederlandse Ir. A. Govers Landmeetkundige Federatie Ir. G. Homan Prof. mr. P. de Haan Mr. J. C. Somer Mr. N. M. Zijp aangewezen door de Vereniging voor Agrarisch Recht Ir. C. Bosman aangewezen door de Studiekring B. J. Franke voor Cultuurtechniek van het Ir. C. D. Viehoff Kon. Genootschap voor Land bouwwetenschap Als secretaris trad op Mr. D. L. Rodrigues Lopes, wetenschappe lijk medewerker aan de Technische Hogeschool te Delft, terwijl het rapport is geschreven door Prof. De Haan. De Werkgroep kreeg tot taak te onderzoeken of de Ruilverkave lingswet 1954 wijziging behoeft en, zo ja, op welke punten. Zij is met haar werkzaamheden begonnen op 5 februari 1965 en heeft in totaal 31 maal vergaderd. Verder zijn namens haar besprekingen gevoerd resp. met enkele functionarissen van Staatsbosbeheer en met Drs. R. J. de Wit van de Contact-commissie voor Natuur- en Landschapsbescherming. Reeds aanstonds stond de Werkgroep voor de vraag, of zij de resultaten van haar onderzoek uitsluitend moest neerleggen in een 1) Balans van de Ruilverkavelingswet, Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, juni 1964, blz. 109-128.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1968 | | pagina 7