449 uit handen slaand. Deze verantwoordelijkheid wordt jammer genoeg nog niet algemeen gevoeld. Geprobeerd wordt tijdens de ontvangst dag der eerstejaars een stevige binding tussen hen en de Kontakt- raadsfractie te krijgen. Het formuleren van de doelstelling blijkt hét probleem. Dit zal moeten gebeuren door opleiders, zij die opgeleid worden én die opgeleid zijn. Hoewel er in elk van deze groepen mensen zijn die ernstig twijfelen aan de zin om de mening van een andere groep aan te horen lijkt mij nu de buiten-universitaire mening van belang. Er moet geen discrepantie gaan ontstaan tussen opgeleiden en een maatschappelijke behoefte. Hoewel die buiten-universitaire mening moeilijk is los te weken wordt door ons een bescheiden poging gewaagd door een groep oud-snelliusbestuursleden uit te nodigen. Een verwachting wekt ook de studiedag van de N.L.F. over deze materie, volgend jaar. Er zal echter nog veel meer nodig zijn. Verslag van de bespreking met oud-bestuursleden, bestuur en leden van het Landmeetkundig Gezelschap „Snellius", Aangezien de invloedssfeer van de studievereniging zich heeft uitgebreid, wordt meer informatie vereist om mee te kunnen spreken over allerlei aspecten van de opleiding tot geodetisch ingenieur. Hierbij komt de behoefte aan informatie over werkkringen en plaatsingsmogelijkheden voor geodetisch ingenieurs. Een bijeen komst van nog niet te lang afgestudeerde geodeten leek meer doelgericht dan de informele contacten via de N.L.F. en meer dan één „instituut" ter bevordering van meningsvorming kan nooit schadelijk zijn. Concreet werd dit door oud-bestuursleden tot i960 uit te nodigen met de bedoeling tot een formule te komen voor toekomstige LITTERATUUR [1] K. Kolthoff en R. R. Gras, serie artikelen in de N.R.C. van 18, 19 en 20 juni 1968. [2] Prof. dr. C. J. Lammers, Studentenvakbeweging en universitaire demo cratie, Amsterdam, 1968. [3] Dr. R. R. Gras, De steeds verder gaande vervreemding van de studenten, Vrij Nederland van 20 juli 1968. [4] Prof. Marshall McLuhan, Mens en Media. [5] Prof. ir. W. Baarda, Schimmenspel en Maatschappij, studiedag N.L.F. 1965. [6] Prof. ir. W. Baarda, The future of the „géomètre", FIG-congres, Londen 1968. [7] Snelliusrapport ,,P 1/2 j", mei 1968. [8] Archief Kontaktraad. gehouden op 4 oktober 1968 in het gebouw voor Geodesie.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1968 | | pagina 37