455 Nederlandse Landmeetkundige Federatie Beknopt verslag van de Hoofdbestuursvergadering gehouden op 27 september 1968 te Utrecht Afwezig met kennisgeving: Schout-bij-nacht Ir. W. Langeraar. Bij de opening deelt voorzitter Prof. ir. A. J. van der Weele mede, dat Ir. S. Rienstra in het vervolg de Hoofdbestuursvergaderingen zal bijwonen als plaatsvervanger van de Heer Langeraar die heel vaak verhinderd is. Het bleek echter dat ditmaal ook de Heer Rienstra niet aanwezig kon zijn, zodat in zijn plaats Dr. ir. G. H. Ligterink de besprekingen bijwoont. Het verslag van de vergadering d.d. 23 februari 1968 wordt goedgekeurd. De studiecommissie „leidingenregistratie" is inmiddels uitgebreid met de Heren Ir. H. W. Termaten (Gemeentewerken Rotterdam), W. C. Bothenius Lohman (Vereniging van Exploitanten van Electriciteitsbedrijven in Nederland) en Van Wuyckhuise (Waterleidingbedrijf Rijn-Kennemerland). Ir H. L. Rogge is door het Hoofdbestuur voorgedragen voor het president schap van commissie 3 der F.I.G. en Ir. J. A. J. Marissen heeft zich inmiddels bereid verklaard het secretariaat van deze commissie op zich te nemen. Het programma voor de gecombineerde vergadering met de Vereniging voor Agrarisch Recht en de Sectie en Studiekring voor Cultuurtechniek op 15 november 1968 te Utrecht (onderwerp: het rapport van de werkgroep „Balans Ruilverkavelingswet") wordt besproken en goedgekeurd. Op de in mei j.l. gehouden huishoudelijke vergadering werd door de Heren De Bruyn en Martens bij het bestuur aangedrongen op het in studie nemen van resp. de hoofdpunten en de geodetische opleiding in Delft. Beide punten worden in verband met de drukke agenda aangehouden tot een volgende Hoofdbestuursvergadering. Met betrekking tot het programma voor 1969 wordt overwogen om in mei 1969 een studiedag te wijden aan het rapport van N.L.F.-werkgroep 3 (deformatie- en andere technische metingen). Bij het N.G.L.-bestuur zal worden geinformeerd naar de mogelijkheden om in het najaar van 1969 gezamenlijk een congres te organiseren. De voorzitter brengt vervolgens in het kort verslag uit van het 12de F.I.G.-congres. Hij heeft de indruk dat de technische tentoonstelling slecht bezocht is. De Nederlandse inzending was overigens keurig verzorgd en maakte een goede indruk. Uit het verslag van Ir. Krijger over het verloop van de post-academiale cursus „waamemingsrekening" en uit de resultaten van de onder de deel nemers gehouden enquête blijkt dat aard en opzet van de cursus wederom in het algemeen goed aan de verwachtingen hebben beantwoord. Besloten wordt de cursusmap voor een prijs van ƒ40.aan niet-deelnemers aan de cursus ter beschikking te stellen. Drukkerij Brill te Leiden heeft aangekondigd dat de drukkosten voor het Tijdschrift met ingang van 1 januari 1969 wederom zullen stijgen. Ditmaal komt de verhoging neer op ±8%. De vergadering besluit deze verhoging niet direct door te berekenen in de abonnementskosten, maar een eventueel exploitatietekort in 1969 op te vangen uit de lopende middelen van de Federatie. Een verhoging van de abonnementsgelden per 1 januari 1970 lijkt echter onontkoombaar. Uitvoerig wordt van gedachten gewisseld over het rapport, uitgebracht door de N.L.F.-N.G.L.-commissie die de toekomstige landmeetkundige verenigingsstructuur heeft bestudeerd. Besloten wordt het N.G.L.-bestuur uit te nodigen voor een gezamenlijke bespreking en daarbij een gedragslijn vast te stellen voor de wijze van introduktie van het rapport bij de leden van de bij N.L.F. en N.G.L. aangesloten verenigingen. de secretaris, Ir. D. van der Wulp

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1968 | | pagina 43