459 het bezwaar van een aftreden tegelijkertijd in 1969 van de secretaris en hem ondervangen. Ir. van Gent vraagt of de functie van het 5e bestuurslid een blijvende zal zijn. De voorzitter antwoordt hem dat dit niet de bedoeling is. De heer Avenarius, sprekende namens de afdeling Roermond, is van mening dat thans niet tot verkiezing van een vijfde bestuurslid kan worden overgegaan; thans kan naar zijn mening slechts worden gesproken over de mogelijkheid een vijfde bestuurslid aan te wijzen terwijl dan later bij referendum dit vijfde lid gekozen kan worden. De voorzitter antwoordt hem dat hierover in andere afdelingen blijkbaar een andere mening bestaat en vraagt de secretaris de betreffende afdelings- voorstellen voor te lezen. De secretaris maakt melding van de navolgende kandidaatstellingen voor de vervulling van een bestuurslidmaatschap: Door de afdeling Groningen-Friesland-Drenthe: Ir. W. H. de Vos. Door de afdeling Deventer Ir. I. P. Toussaint. Door de afdeling Arnhem Ir. I. P. Toussaint. De afdeling 's-Gravenhage verzocht om een toelichting van de zijde van de voorzitter. Unaniem waren deze afdelingen in hun verzoek aan de voorzitter nog een jaar in functie te blijven. De heer Beukman, sprekende namens de afdeling Amsterdam, ondersteunt de kandidaatstelling van Ir. I. P. Toussaint. Ir. I. P. Toussaint constateert dat er ten aanzien van de bestuursver kiezing, met name ten aanzien van het voorzitterschap, blijkbaar misver standen zijn ontstaan en wenst teneinde deze keuze zuiver te houden, thans zijn kandidatuur niet te handhaven. De voorzitter concludeert dat dan als kandidaat voor het 5e bestuurs lidmaatschap overblijft Ir. W. H. de Vos. Op verzoek van Ir. Lodewijks schorst hij, mede in verband met het gevorderde uur, te i 13.00 uur de vergadering, teneinde de leden in staat te stellen zich tijdens de lunchpauze hierop nader te beraden. De vergadering wordt om 14.25 uur heropend door de voorzitter, die daarbij welkom heet de heer J. M. de Graaff, die zich spontaan bereid verklaarde hedenmiddag een voordracht te houden. Voorts begroet hij tot zijn vreugde als vertegenwoordigers van het L.G. „Snellius", de heren Martens, de Lange en van Grafhorst. Hij deelt mede dat alsnog is binnengekomen, ondertekend door 8 leden, een kandidaatstelling voor het vijfde bestuurslidmaatschap, t.w. Ir. J. V. A. Pollen, zodat gestemd dient te worden. De heer Visser dankt inmiddels de voorzitter voor zijn bereidheid het voorzitterschap nog een jaar te bekleden waarmee de vergadering met applaus instemt. De voorzitter verzoekt hierna de heren Terpstra en Stuurman een stembureau te vormen. Bij de eerste stemming werden uitgebracht 98 stemmen, waarvan 38 op Ir. Pollen, 45 op Ir. de Vos, 16 blanco en 1 ongeldig waardoor, daar geen absolute meerderheid behaald werd, een tweede stemming nodig is; daarbij is een enkelvoudige meerderheid voldoende. Uitgebracht werden daarbij 99 stemmen, waarvan op Ir. Pollen 36, op Ir. de Vos 48, blanco 14 en 1 ongeldig, zodat Ir. de Vos verkozen is De voorzitter wenst hem daarmee geluk en dankt Ir. Pollen voor de bereid heid de functie te aanvaardenhij acht deze bereidheid belangrijker dan de verkiezing zelve. 6. Bespreking in verband met het lidmaatschap van de Nederlandse Land meetkundige Federatie. De voorzitter deelt mee dat, nadat op de vorige Algemene Vergadering melding werd gemaakt van het Rapport „De N.L.F. en haar toekomst",

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1968 | | pagina 47