470 Wenzel: Fehler des Winkelmikrometers moderner Ingenieurtheodolite. Grafarend: Fehlertheoretisch günstigtes Vorwartseinschneiden. Berichten Nederlandse Landmeetkundige Federatie Tijdens de post-academiale cursus waarnemingsrekening, gehouden van 6-10 mei 1968 te Delft, is aan de deelnemers een studiemap uitgereikt. Deze map geeft in 100 blz. de inhoud weer van de 12 gehouden voordrachten. Tijdens de cursus is de stof door de deelnemers ook toegepast op een aantal opgaven. De map bevat ook deze opgaven, met de uitgewerkte oplossingen. De totale inhoud van de map kan worden beschouwd als een samenvatting van de belangrijkste delftse ontwikkelingen op het gebied van de waar- nemingsrekening. In overleg met de docenten van de cursus heeft het N.L.F.-bestuur besloten om de map, zolang de voorraad strekt, ook ter beschikking te stellen aan degenen die niet aan de cursus hebben deelgenomen. Bestellingen kunnen gericht worden aan Ir. B. G. K. Krijger, Laboratorium voor Geodetische Rekentechniek, Kanaalweg 4, Delft. Tegelijk met de bestelling dient per exemplaar f. 40,te worden gestort op girorekening 259586, ten name van de penningmeester van de N.L.F. te Soestdijk. Kadaster en Hypotheken Verplaatst m.i.v. 1-1-1969 de ingenieur van het kadaster Ir. H. Middel, van Eindhoven rvk. naar Arnhem rvk. Aanwijzing als hoofd van het bureau Dordrecht rvk. (Dubbeldam) m.i.v. 1-10-1968 de hoofdingenieur van het kadaster Ir. P. Heij. Landbouwhogeschool te Wageningen Dr. ir. P. Richardus, Wetenschappelijk Hoofdmedewerker aan het Laboratorium voor Landmeetkunde van de Landbouwhogeschool te Wage ningen is vertrokken naar Columbus, Ohio (V.S.) om gedurende het aca demisch jaar 1968/1969 in het Department of Geodetic Science van de Ohio State University aldaar, als Associate Professor onderwijs te geven in de geodesie en fysische meetmethoden. Landmeetkundig Gezelschap „Snellius" Het bestuur van het Landmeetkundig Gezelschap Snellius" is thans als volgt samengesteld: J. L. Martens, voorzitter (tot 1-1-1969) S. Stellingwerff Beintema, secretaris G. M. van der Slikke, penningmeester B. H. van Grafhorst, excursie commissaris Koninklijke Nederlandse Heide Maatschappij Benoemd tot inspecteur in algemene Dienst van de Hoofdinspectie Oost m.i.v. 1-1-1969, Ir. A. J. Voshaar. Stichting Nederlandse Gemeenten In dienst getreden m.i.v. 1-8-1968, Ir. R. Zijlstra. I.B.M. In dienst getreden m.i.v. 1-9-1968, Ir. J. A. M. Wolters. Technische Hogeschool te Delft Geslaagd voor het doctoraal examen geodetisch ingenieur op 26 november 1968 de heren J. Dubbeld (met lof), A. M. Frederikse en J. H. Meiborg. Rijksuniversiteit te Utrecht Benoemd tot gewoon hoogleraar aan het Geografisch Instituut bij de faculteit voor Sociale Wetenschappen en de Interfaculteit voor Aardrijks kunde en Praehistorie Ir. C. Koeman.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1968 | | pagina 58