1 In het voorjaar van 1967 legden de heren Ir. W. Beekman en Ir. R. Zijlstra de navolgende gedachten betreffende het tijdschrift aan de redaktie voor. In de huidige opzet van het tijdschrift komen in één nummer onderwerpen aan de orde, die in het algemeen geen onderling ver band houden. Op deze manier kan een aflevering een brede scala van onderwerpen bestrijken. Dit brengt echter ook een nadeel met zich mee. Het kader waarin het onderwerp wordt geplaatst, is beperkt. Dit nadeel kan naar het idee van genoemde heren worden beperkt door de opzet van het tijdschrift als volgt te wijzigen. Per jaargang worden een of twee nummers in hun geheel aan een min of meer beperkt gebied van de geodesie gewijd; de andere nummers blijven on gewijzigd. Van dit gebied worden eerst plaats, doel, historische groei en recente en te verwachten ontwikkelingen geschetst, waarna gespeciali seerde artikelen volgen. Litteratuuropgaven tenslotte kompleteren het geheel. Op deze manier is het mogelijk om gebieden waarvan anders slechts gedeelten verspreid gepubliceerd worden overzichtelijk naar voren te brengen. De redactie juicht deze gedachten toe en besloot een proef te nemen met deze speciale afleveringen. Het eerste speciale nummer, dat hierbij wordt gepresenteerd, is gewijd aan de fotogrammetrie. De keuze van dit onderwerp hangt samen met het in juli 1968 in Lausanne gehouden internationale fotogrammetrische congres. Naar volledigheid is in dit nummer niet gestreefd. In hoeverre de in de vorige alinea omschreven doelstelling gerealiseerd is, kan iedere lezer zelf nagaan. Veel dank is verschuldigd aan Ir. W. Beekman die zich met de samenstelling van dit nummer belastte, en aan Dr. ir. G. H. Ligterink voor zijn medewerking hierbij. Tenslotte worden de lezers gevraagd opmerkingen over dit speciale nummer en suggesties betreffende volgende speciale nummers aan de redactie kenbaar te maken. De Redactie

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 4