88 legging van het definitieve plan wederom kunnen worden ingediend, waarna de rechtbank een definitieve uitspraak zal kunnen doen. De voorlopige vaststelling van het partieel ter visie gelegde plan van grove toedeling zou aan kredietverschaffers ongetwijfeld een grotere zekerheid bieden dan thans het geval is. Bovendien zou de plaatselijke commissie met grotere zekerheid civielrechtelijke over eenkomsten met toekomstige gebruikers kunnen sluiten over werk zaamheden op hun kavel, terwijl evenzeer kassenbouw en inplant met fruit zouden worden bevorderd. Samenvattend komen sprekers voorstellen inzake het plan van wegen en waterlopen en het plan van toedeling op het volgende neer 1. het planologisch raamplan wegen en waterlopen en de vaste elementen van het landschapsplan te doen vaststellen door Gedeputeerde Staten vóór de stemming met de mogelijkheid tot wijziging daarna zoals door de werkgroep is voorgesteld. 2. kavelontsluitingswegen, insteekwegen, detailwaterlopen en alter natieve landschapselementen vóór de stemming als voorlopig plan in het plan van voorzieningen op te nemen, nodig voor informatie aan belanghebbenden en voor het opmaken van de begroting en deze wegen en waterlopen en landschappelijke elementen onderdeel te doen uitmaken van het plan van toe deling. Toedeling om niet aan de belanghebbende openbare lichamen kan worden gehandhaafd. De toewijzing van de eigen dom geschiedt dan bij het plan van toedeling. Aanwijzing van de beheerder en de onderhoudsplichtige kan dan via het plan van toedeling worden geregeld, dan wel gelet op het bestuurlijke karakter door een terzake door Gedeputeerde Staten te nemen besluit. 3. waar door de omvang van het ruilverkavelingsblok uitvoering in gedeelten wenselijk en doelmatig is, het ter inzage leggen per gedeelte van een grof plan van gebruikstoedeling, zonder precisering van grenzen, oppervlakten en volledige zakelijke rechten, tevens bevattende de nauw aan deze toedeling verbonden tracering van de hiervoor genoemde detailwegen, detailwater lopen en de alternatieve landschappelijke elementen. 4. mogelijkheid tot beroep op Plaatselijke Commissie en vervolgens Rechter-commissaris. 5- het toekennen aan de Rechter-commissaris van de bevoegdheid tot het nemen van een voorlopige beslissing, met recht tot het wijzigen van de terinzage gelegde toedeling. 6. tenslotte het opmaken van het definitieve plan van toedeling voor het gehele ruilverkavelingsblok, gelijk het ook thans geschiedt, met uiteindelijke definitieve vaststelling door de rechtbank. Prof. Witt vreest geenszins dat de omvang van het blok aan de realisatie van het voorstel van de Werkgroep in de weg zou staan. De beslissingen over boerderijverplaatsing e.d. behoeven niet lang

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1969 | | pagina 90